Bdijenje uoči Velike Gospe na Krasnu

krasnoVG(Krasno, 14.8.2018.) - Proslava svetkovine Uznesenja Marijina ili Velike Gospe započela je sinoć 14.kolovoza pokorničkim bogoslužjem u 18,00 sati, a poslije je bila prigoda za ispovijed gdje je ispovijedalo više svećenika. U svetištu Majke Božje od Krasna, središnjem marijanskom svetištu Gospićko-senjske biskupije, Križni put predvodio je vlč. Ivica Miškulin,župnik u Ličkom Lešću a aktivo sudjelovanje u čitanjima imali su vjernici iz Lešća i Prozora. Nakon završenog križnog puta uslijedila je svečana procesija u kojoj je išao na prvom mjestu križ,djeca i muški svijet, kip Majke Božje Krasnarske nosile su četiri djevojke u narodnim nošnjama. Koncelebriranu misu uočnicu u 20,00 sati predvodio je fra.o Ilija Mikulić župnik u Siveriću ( bivši župnik u Čavoglavama) uz desetak svećenika iz biskupije.

Continue Reading

Sinac slavio svoga patrona sv. Iliju

sinac ilina b(Sinac, 20.7.2018.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predslavio je u petak 20. srpnja blagdan nebeskog zaštitnika župe Sinac u Otočkom dekanatu u Gospićko-senjskoj biskupiji, sv. Iliju proroka. Uz mjesnog župnika Andriju Kekića koncelebriralo je 10 svećenika biskupije, među kojima otočki dekan mons. Tomislav Šporčić, slunjski mons. Mile Pecić, udbinski preč. Josip Šimatović i umirovljeni profesor Riječke teologije dr. Milan Šimunović. Glazbom je misu animirao župni zbor Sinac pod vodstvom Jasne Ilić i uzu orguljsku pratnju s. Cecilije Pleša.

Župa Otočac proslavila patron župe Presveto Trojstvo

ot krizma b(Otočac, 27.5.2018.) - Na velikoj misi u 11,00 sati, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bilo izuzetno svečano. Naime, na sam blagdan Presvetog Trojstva, koji je i patron otočke župe, biskup u miru mons.dr. Mile Bogović, u suslavlju s otočkim župnikom Tomislavom Šporčićem, švičkim župnikom Milom Rajkovićem, kompoljskim župnikom Anđelkom Kaćunkom i župnikom u miru Jurom Ladišićem, bermao je 35 ovogodišnjih bermanika.

Obiteljsko hodočašće Otočkog dekanata na Krasno

ot obiteljsko a(Krasno, 12.5.2018.) - U pripravi za treći Nacionalni susret katoličkih obitelji 15. i 16. rujna u Splitu i Solinu, a uz proslavu Majčina dana, svećenici Otočkoga dekanata pod vodstvom dekana mons. Tomislava Šporčića organizirali su u subotu 12. svibnja obiteljsko hodočašće u svetište Majke Božje od Krasna.

Kako je bilo predviđeno programom, koji je predhodno objavljen u prigodnom biltenu (koji je priredio dekan Šporčić), nakon okupljanja kod svetišta te dekanova pozdrava okupljenim obiteljima i svećenicima, slijedilo je predavanje o temi "Nesavršena majka", koje je velikoj dvorani hotela Degenija održala prof. Jelena Burazin, psiholog i psihoterapeut iz Splita, djelatna u obiteljskom savjetovalištu Splitsko-makarske nadbiskupije. Izlaganje je započela posvješćivanjem nevjerojatne činjenice kako je za većinu poslova kojima se ljudi bave potrebno imati primjereno obrazovanje, ali za brak i roditeljstvo nije tako. "Nitko nas ne uči kako biti dobra majka, a onda se od nas traži savršenstvo. Majke su u današnje vrijeme pod velikim stresom i pritiskom okoline", naglasila je predavačica, dodavši kako i društvo danas ima od žena i majki vrlo visoka očekivanja, ali i same žene imaju od sebe visoka očekivanja te žele biti ako ne savršene, a onda "barem tu negdje".

Svečano proslavljen blagdan Sv.Fabijana i Sebastijana i Dan grada Otočca

fabijanovo5

(Otočac, 20.1.2018.) - Na sam blagdan svetih Fabijana i Sebastijana suzažtitnika župe Otočac i zaštitnika Gacke doline, te Dana Grada Otočca svečanu koncelebriranu svetu misu u 11 sati predvodio je mons.mr.Zdenko Križić biskup gospićko-senjski, a suslavitelji su bili mons.dr.Mile Bogović biskup u miru i mons.dr.Pavo Jurišić kanonik Stolnog kaptola vrhbosanskog, te desetak svećenika iz Otočkog dekanata. Ceremonijar je bio biskupov tajnik i kancelar preč.Mišel Grgurić. U 10,30 bila je procesija od Pastoralnog centra kroz Gačanski park hrvatske memorije do župne crkve. U procesiji su sudjevovali članovi DVD-a Otočac limena glazba, crkveni pjevači,predstavnici izvršne vlasti Grada Otočca, svećenici, biskupi, te ostali puk.

Continue Reading

Duhovna obnova za župljane Otočca u povodu slavlja svetkovine sv. Fabijana i Sebastijana

ot duh obn 3(Otočac, 14.1.2018.) - Na drugu nedjelju kroz godinu, svete mise 9, 11 i 18 sati u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.prof.dr.Pavo Jurišić, kanonik Stolnog kaptola vrhbosanskog, a povodom programa proslave Sv.Favijana i Sebastijana, suzaštitnika Župe Otočac i Dana Grada Otočca. Danas je ujedno počela i duhovna obnova koja traje od nedjelje do petka dok je u subotu sam blagdan Sv.Fabijana i Sebastijana.

Pretraživanje stranice