Blagdan BD Marije od Sv. Krunice

Utorak, 9. 10. 2007.

U svojoj homiliji don. Grubišić je kazao: Svaka naša obitelj bi trebala imati u kući dvije vjerničke knjige i to Ustav RH i Bibliju – posebno Novi zavjet. Te dvije knjige bi trebali čitati, ispitivat snagu, svijest i usmjeravat svoj život. U velikom smo raskoraku u onom što piše u te dvije knjige sve drugo su interpretacije, a tamo su načela. Svake nedjelje slavimo otajstva vjere ili otajstva života. Po Marijinom i Isusovom životu Bog se objavio. Tako da Boga zamišljamo u jednom idealnom svijetu, ali kad se Bog objavi onda je On sasvim konkretan. Sve što je Bog objavio kroz Novi zavjet objavio je po ljudima. Suradnja s Bogom biblije je nošenje križa, hod u mraku u očekivanju svjetla . Temeljimo svoj život na Ustavu i na životu Isusa i njegove majke Marije. Danas slavimo otajstvo života kroz Marijinu krunicu. Ono što nas može voditi naprijed su vjera i pouzdanje. Marija ima snagu da prihvati, to je žena vjere, nade i ljubavi. Samo konkretna Marija može biti izvor i primjer kao živjeti. Ne bojmo se za budućnost našeg naroda. Jača je ljubav koja prašta nego mržnja koja ubija – zaključio je propovjednik. Misno slavlje uveličao je pjevački zbor župne crkve a pod vodstvom i uz orguljsku pratnju  s. Cecilije Pleša iz Zagreba. U prepunoj župnoj crkvi okupilo se mnoštvo vjernika, predstavnika gradskih  vlasti, župan Ličko-senjski Milan Jurković, predstavnici HGK-e  županijska komora Otočac, dekan Veleučilišta «Nikola Tesla» u Gospiću Branislav šutić. Svetu misu prenosio je i Hrvatski radio Otočac za sve one koji nisu mogli prisustvovati istoj.