Senj

Proslava blagdana sv. Jurja u Senju

senj.sv juraj(Senj, 23.4.2018.) - Svečano proslavljen blagdan svetog Jurja, nebeskog zaštitnika Župe i Grada Senja, kao i nekadašnje Senjske biskupije. Svečanom misnom slavlju u katedrali Uznesenja BDM prethodila je tradicionalno procesija ulicama grada Senja. Procesiju i misno slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu sa svećenicima: biskupijskim tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem, župnikom župe Sveti Juraj i dekanom Senjskog dekanata preč. Silvijom Milinom te mjesnim župnikom preč. Richardom Pavlićem i župnim vikarom vlč. Nikolom Pršom, a uz asistenciju bogoslova Josipa Tomljanovića i njegovih kolega s bogoslovije te ministranata.

Tradicionalni božićna akademija u senjskoj konkatedrali

senj koncert u katedrali(Senj, 26.12.2017.) - Na blagdan sv. Stjepana prvomučenika u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Senju održala se Božićna akademija brojnih glazbenih snaga u gradu podno Nehaja. U organizaciji župe i Pučkog otvorenog učilišta Milutin Cihlar Nehajev pred prepunom katedralom nastupio je katedralni zbor Svete Cecilije pod ravnanjem Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića. Zatim je nastupila Gradska glazba Senj pod ravnanjem Ivana Prpića Špike te nastup ženske klape Senjkinje kao i maestra profesorice Ivone Šojat na glasoviru. Senjskoj publici predstavio se i mladi Matej Prpić i konačno VIS Bonaca.

Božić u Senju

senj biskup krizic na bozic u senju(Senj, 26.12.2017.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predslavio je svečanu misu na Božić u senjskoj katedrali Uznesenja BDM u 10 sati. Suslavili su župnik Senja dr. Richard Pavlić, župni vikar Senja Nikola Prša te tajnik i kancelar biskupa Križića Mišel Grgurić. Liturgijsko slavlje uzveličao je katedralni zbor Svete Cecilije pod ravnanjem Ivana PrpićaŠpike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića.

Jubilarni 25. broj Svjetionika

senj svjetionik broj 25(Senj, 24.12.2017.) - Uoči Božića iz tiska je izišao novi, jubilarni 25. broj glasila župe Uznesenja BDM iz Senja, Svjetionika koji već 17. godina za redom izdaje svoje glasilo. Senj, nekadašnje biskupijsko središte preko ovog periodnog glasila prati zbivanja u Senju i župama Senjskog dekanata. List uređuje vjeroučiteljica Franciska Butković i uredništvo u sastavu župnik dr. Richard Pavlić, Branka Šolić, Blaženka Ljubović, Radica Turina, Davor Prpić, Ivan Prpić i Ana Tomljanović. Ovaj broj ima nakladu od 800 primjeraka, na naslovnici dominira lik Gospe i malog Isusa koji simbolički najavljuje pastoralnu temu biskupije, Godinu obitelji, a na posljednjoj stranici ovogodišnji krizmanici i prvopričesnici.

Senjsko slavlje Velike Gospe

senj velika gospa 17(Senj, 15.8.2017.) - Staro biskupijsko središte Senj proslavilo je na blagdan Uznesenja BDM svoj nebeski patron. Misu je predslavio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika dr. Richarda Pavlića, senjskog dekana i župnika Sv. Jurja Silvija Milina, župnog vikara Nikole Prša kao i gosta poljskog svećenika dominikanca na pastoralnom radu u Bjelorusiji o. Tomasza Mike sa više svojih vjernika. Svečanu misu animirao je katedrali zbor pod vodstvom Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića.

Slavlje dana župe - Gospe Snježne na Krivom Putu

krivi put(Krivi Put, 6.8.2017.) - Blagdan Gospe Snježne tradicionalno je svečano proslavljen u Krivom Putu, naselju iznad Senja kao blagdan nebeske zaštitnice ove župe. I ove godine su se na blagdan Gospe Snježne okupili brojni Krivopućani iz Hrvatske i inozemstva koji time pokazuju vezanost za svoj rodni kraj i župu koja je pred samo pola stoljeća imala više od tisuću žitelja. Misno slavlje predvodio je vicerektor bogoslovskog sjemeništa u Đakovu dr. Antun Japundžić.

Pretraživanje stranice