Senj

Misno slavlje i procesija za Gospu Ribarsku u Senju

senj gospa ribarska(Senj, 16.7.2018.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predslavio je sinoć središnju proslavu blagdana Gospe Karmelske ili Ribarske kako ju nazivaju u Senju u suslavlju članova drevnog senjskog kaptola na čelu s prepoštom mons. Milom Čančarom i domaćim župnikom dr. Richardom Pavlićem kao i predvoditeljem trodnevnice dr. Josipom Bošnjakovićem kao i više svećenika. Uz brojne domaće vjernike misnom slavlju s kasnijom procesijom ulicama drevnog Senja nazočili su i hodočasnici iz Ogulina, kao i čelništvo grada Senja i dužnosnici Ličko-senjske županije.

Sjednica kanonika senjskog kaptola

senjski kaptol(Senj, 26.6.2018.) S početkom u 10.30 sati u Senju su se okupili kanonici Senjskog kaptola. Kanonici bi trebali boraviti u blizini katedrale, ali Gospićko-senjska biskupija je specifična i po tome što su svi kanonici raspoređeni po župama. Kanoničkoj sjednici pridružio se i gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić čime je dao važnost ovoj službi. U katedrali su izmolili Treći čas brevijara a potom su se našli u župnom stanu gdje je prepozit (predstojnik) mons. Mile Čančar otvorio sjednicu. Na sjednicu su se odazvali svi kanonici: mons. Mile Čančar (predstojnik, Korenica), mons. Marijan Ožura, (župnik u miru u Cetingradu), mons. Tomislav Šporčić (Otočac), mons. Mile Pecić (Slunj), preč. Richard Pavlić (Senj), preč. Nikola Turkalj (začasni kanonik), preč. Luka Blažević (Lički Osik, začasni kanonik).

Tijelovo u Senju predvodio biskup Mile Bogović

senj tijelovo i biskup bogovic B(Senj, 31.5.2018.) - Svečanu misu u senjskoj katedrali Uznesenja BDM na blagdan Presvetog Tijela i Krvi Kristove i tijelovsku procesiju predvodio je u popodnevnim satima biskup u miru Mile Bogović, a koncelebrirali su župnik Senja dr. Richard Pavlić i župski vikar vlč. Nikola Prša. Asistirao je i bogoslov Josip Tomljanovića iz Senja kojem je biskup Križić istog dana u Gospiću na proslavi Tijekove podijelio službu akolitata. Glazbom je liturgiju uzveličao kaledrali zbor sv.Cecilije pod vodstvom Ivana Prpića Špike uz orguljsku pratnju Milana Dučića.

Proslava blagdana sv. Jurja u Senju

senj.sv juraj(Senj, 23.4.2018.) - Svečano proslavljen blagdan svetog Jurja, nebeskog zaštitnika Župe i Grada Senja, kao i nekadašnje Senjske biskupije. Svečanom misnom slavlju u katedrali Uznesenja BDM prethodila je tradicionalno procesija ulicama grada Senja. Procesiju i misno slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu sa svećenicima: biskupijskim tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem, župnikom župe Sveti Juraj i dekanom Senjskog dekanata preč. Silvijom Milinom te mjesnim župnikom preč. Richardom Pavlićem i župnim vikarom vlč. Nikolom Pršom, a uz asistenciju bogoslova Josipa Tomljanovića i njegovih kolega s bogoslovije te ministranata.

Tradicionalni božićna akademija u senjskoj konkatedrali

senj koncert u katedrali(Senj, 26.12.2017.) - Na blagdan sv. Stjepana prvomučenika u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Senju održala se Božićna akademija brojnih glazbenih snaga u gradu podno Nehaja. U organizaciji župe i Pučkog otvorenog učilišta Milutin Cihlar Nehajev pred prepunom katedralom nastupio je katedralni zbor Svete Cecilije pod ravnanjem Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića. Zatim je nastupila Gradska glazba Senj pod ravnanjem Ivana Prpića Špike te nastup ženske klape Senjkinje kao i maestra profesorice Ivone Šojat na glasoviru. Senjskoj publici predstavio se i mladi Matej Prpić i konačno VIS Bonaca.

Božić u Senju

senj biskup krizic na bozic u senju(Senj, 26.12.2017.) - Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predslavio je svečanu misu na Božić u senjskoj katedrali Uznesenja BDM u 10 sati. Suslavili su župnik Senja dr. Richard Pavlić, župni vikar Senja Nikola Prša te tajnik i kancelar biskupa Križića Mišel Grgurić. Liturgijsko slavlje uzveličao je katedralni zbor Svete Cecilije pod ravnanjem Ivana PrpićaŠpike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića.

Pretraživanje stranice