Svjetionik

Dekan senjskog dekanata, preč. Mile čančarBožićni broj Svjetionika

Uoči blagdana Božića u Senju je u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije iz tiska izišao novi, drugi ovogodišnji a ukupno 11. broj lista Svjetionik. Na 35 stranica Svjetionik pod uredničkom palicom župnika i dekana senjskog preč. Mile čančara i uredništva donosi pregršt vijesti iz Senja i susjednih župa. Početak je rezerviran za više razmišljanja o Adventu i nastupajućem Božiću uz vrlo sugestivan i dojmljiv tekst Marice štokić. Svjetionik donosi poruku biskupa Bogovića povodom Godine Dana Gospodnjega te tekstova o Nedjelji.

Naslovnica Svjetionika, glasilo senjskog dekanata.Svjetionik donosi i intervju s novim župnim vikarom u Senju Ivanom Hodakom te niz priloga o proslavi na Udbini 9. rujna ove godine kod blagoslova kamena temeljca Crkve hrvatskih mučenika na Udbini. Zabilježeno je i hodočašće Majci Božjoj u Karmel Brezovici i Kamenitim vratima u Zagrebu. Svjetionik se sječa i pokojnog nadbiskupa Josipa Pavlišića kao i nekoliko svojih župljana. Bilježi se i 17. sabor mladih katolika biskupije u Otočcu kao i zbivanja u župama sv. Križu i sv. Mihovilu na Vratniku.

Tekst i snimka (naslovnica Svjetionika) Zvonko Ranogajec

Pretraživanje stranice