SLUNJ/BLAGAJ: Vazmeno bdijenje

Nedelja, 4. 4. 2010.

U euharistiji, u zalogaju kruha i gutljaju vina, Krist je sažeo svu svoju žrtvenu ljubav od koje vjernici žive. Zaorile su uskrsne pjesme. Posebno je omiljela pjesma Veseli se o Marijo. Na kraju blagoslov jela. Pomiješao se miris tamjana i miris pršuta, jaja, luka...
Dočekali smo novi dan, dan Uskrsnuća. Na kraju divna uskrsna pjesma Kraljice neba, raduj se. Crkva je bila dupkom puna. Dio vjernika morao je pred crkvom stajati jer nije bilo mjesta.
Vazmeno bdijenje u Blagaju bilo je u 20 sati. Župnu crkvu popunili su vjernici iz udaljenih sela Točak, Pavlovac, pridružili se vjernici iz Blagaja i gosti koji će Uskrs provesti u vikendicama. Naša ministrantica Katarina Mujić potrudila se da našim čitateljima dočara dio atmosfere sa bdijenja u Blagaju.