Mons. Rogić predslavio Josipovo u Cetingradu

Četvrtak, 19. 3. 2015.

Ovogodišnje slavlje povodom blagdana sv. Josipa predvodio je župnik i dekan udbinski i čuvar svetišta Crkve hrvatskih mučenika mons. mr. Tomislav Rogić u suslavlju mjesnog župnika mons. Marijana Ožure, kao I više svećenika Slunjskog I Udbinskog dekanata. Između više stotina vjernika misi su nazočili I najviši preddstavnici političkog života Karlovačke županije na čelu s karlovačkim županom Ivanom Vučićem, brojnim načelnicima općina kao I domaćim sinom, umirovljenim generalom Tomom Medvedom.
Iako nije zapisana nijedna Josipova riječ iz života u evanđelju, hrabro se suočio s nizom životnih poteškoća kao božji skrbnik. Uvijek je činio onako kako mu bilo rečeno, te je bio maksimalno otvoren Božjoj providnosti I planovima. Možda nam je danas u 21. stoljeću lik takvog sveca dalek jer mi danas mi stalno prigovaramo I nezadovoljni smo. Danas je važna samo reklama I publicitet.Nasljedovati sv. Josipa značilo bi pobijediti današnji tempo I pronaći smisao u svom pozivu odnosno s trudom, radom I vjerom vršiti svoj posao. Sve što je sv. Josip činio da spasi svoju obitelj bilo je djelo Božjeg nauma. Nasljedujmo I mi te vrline pa će I hrvatskom narodu svanuti zora.