Pastirski pohod biskupa Zdenka Križića župi Cetingrad

cetingrad pohod(Cetingrad, 17.2.2018.) - Danas je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić s tajnikom vlč.Mišelom Grgurićem posjetio župu Cetingrad. Pogledao je župnu crkvu, najveću u ovom dijelu Hrvatske, koja je nikla iz pepela u istim dimenzijama kao i prije razaranja 1991. godine. Posjetio je neke ustanove u mjestu, pregledao matične knjige i stavio svoj potpis.

U župnom stanu okrepa nakon službenog dijela. Župnik vlč. Stanko Smiljanić tek je od prošle godine u Cetingradu. U župi i župnom stanu ostao je nakon umorovljenja mons. Marijan Ožura koji je sav svećenički vijek proveo u ovoj župi. Ručku se pridružio vjeroučitelj g. Željko Mucić i dekan Mile Pecić. Lijepi sunčani dan i snijegom okićen Cetingrad užitak je za oko. Kad se čovjek vraća iz Cetingrada otme se uzdah: Bože, gdje su toliki koji su se odavde otisnuli u svijet od Australije do Amerike! Hoće li doći slavni dan povratka kad će mnogi doći s djecom u naručju i udahnuti život u ove prekrasne doline, brežuljke, radovati se izlasku sunca i zapjevati pjesmu večernju, sjetnu tijanu!

Tags: Cetingrad

Pretraživanje stranice