Misa na Dan općine Cetingrad

cetingrad misa na dan opcine(Cetingrad, 7.8.2018.) - U utorak 7. kolovoza u Cetingradu je svečanim misnim slavljem kojeg je predslavio župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić obilježen Dan općine, koji se slavi na dan povratka prognanih Cetingrađana u svoj kraj nakon VRO Oluje. Suslavio je mjesni župnik Stanko Smiljanić i umirovljeni svećenik mons. Marijan Ožura. Misu su uzveličali karlovački župan Damir Jelić, načelnica općine Cetingrad Marina Kalić kao i brojni uzvanici i predstavnici više gradova i općina, braniteljskih udruga, vojske i policije na čelu s Karlovačkim županom Damirom Jelićem i njegovom zamjenicom Martinom Furdek Hajdin. Posebno valja spomenuti počasnog građanina općine Cetingrad umirovljenog generala Mladena Markača kao i ministra hrvatskih branitelja i domaćeg sina generala Tomu Medveda. Misu je liturgijskom glazbom uveličao župni zbor zajedno s mjesnim KUD-om.

U svojoj homiliji mons. Pecić je istaknuo:“ Danas se mislima vraćamo u prošlost kada je ovaj kraj bio poharan , mali goloruki narod protjeran od strane nositelja zločinačke ideologije. Cetingradski kraj je u toj borbi za opstanak imao čak 47 žrtava kojih se danas sjećamo. Ljudi se nisu 4 godine mogli vratiti iz progonstva, no mladići su se oduprijeti zločinačkoj ideologiji te se trijumfalno vratili svojim domovima. To je bila prava žrtva, žrtva za bližnjega, što je i pravi smisao života kršćana, po uzoru na Isusa Krista. To posebno vrijedi i za nas danas. Svi oni koji su dali svoje živote ustvari su zrna koja nisu umrla, nego su dala nove živote, zaključio je propovjednik. Nakon mise položeni su vijenci pred spomenik braniteljima nedaleko crkve a molitvu odrješenja predvodio je župnik Smiljanić.

Tags: Cetingrad, dan općine

Pretraživanje stranice