Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Biskup Križić krstio peto dijete obitelji Nekić u Crnom Kalu

00 Krstenje u Kalu biskup5(Crni Kal, 22.4.2018.) - U četvrtu vazmenu nedjelju - nedjelju Dobroga Pastira i Svjetski dan molitve za svećenička i redovnička zvanja, 22. travnja, biskup gospićko-senjski Zdenko Križić predvodio je misno slavlje u Crnom Kalu, filijali župe Vratnik, gdje je krstio djevojčicu Martu, peto dijete Dalibora i Nikoline Nekić. U koncelebriranom misnom slavlju bili su kancelar i biskupov tajnik vlč. Mišel Grgurić, umirovljeni profesor dr. Milan Šimunović i upravitelj župe don Anđelko Kaćunko, koji je, pozdravljajući biskupa prije misnoga slavlja izrazio višestruku radost zbog toga događaja, poglavito zato što je krštenje petoga djeteta u Gospićko-senjskoj biskupiji prava rijetkost.

Continue Reading

Splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić sa suradnicima u Gospićko-senjskoj biskupiji

split u gospicu biskupi(Gospić, 20.4.2018.) - Splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. dr. Marin Barišić sa svojih trideset suradnika u Ordinarijatu, posjetili su u petak, 20. travnja 2018. Gospić i okolicu. U 11 sati u gospićkoj katedrali Navještenja BDM nadbiskup Barišić je u zajedništvu s prisutnim svećenicima predvodio sv. misu.

Pohod župi Generalski Stol

gen stolGospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je na treću vazmenu nedjelju, 15. travnja 2018., župu Sv. Antuna Padovanskog u Generalskom Stolu, gdje je u župnoj crkvi u koncelebraciji s mjesnim župnikom vlč. Ivicom Tollom i biskupovim tajnikom i kancelarom vlč. Mišelom Grgurićem, predvodio svečano misno slavlje.

Patron gospićke katedrale Blagovijest

navjestenje(Gospić, 9.4.2018.) - U ponedjeljak 9. travnja u Gospiću je svečano proslavljen patron gospićke katedrale, Navještenja BDM, Blagovijest, koju je u koncelebraciji 7 biskupa Riječke mitropolije i susjednih biskupija predvodio riječki nadbiskup i metropolit mons. Ivan Devčić. Suslavili su uz domaćina, gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića, porečko-pulski biskup Dražen Kutleša, krčki biskup Ivica Petanjak, šibenski biskup Tomislav Rogić te umirovljeni biskupi Ante Ivas, Mile Bogović i Valter Župan.

Sabor biskupa Riječke metropolije u Gospiću

biskupi metropolije(Gospić, 9.4.2018.) - Sabor biskupa Riječke metropolije održan je u ponedjeljak 9. travnja u biskupskom Ordinarijatu u Gospiću. Pod predsjedanjem riječkog nadbiskupa i metropolita mons. dr. Ivana Devčića. Na saboru su sudjelovali porečko-pulski biskup mons. dr. Dražen Kutleša, krčki biskup mons. dr. Ivica Petanjak i gospićko-senjski biskup mons. mr. Zdenko Križić koji kao gospićko-senjski biskup na Blagovijest tradicionalno ugošćuje biskupe metropolije.

Pretraživanje stranice