Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Priopćenje Ordinarijata u Gospiću

Dragi vjernici Gospićko-senjske biskupije,
neki su nas vjernici upozorili, kako Udruga Kristofori čiji je osnivač poznati hrvatski karizmatik laik g. Josip Lončar, na nekim mjestima u Gospićko-senjskoj biskupiji, na primjer u Gospiću u hotelskoj dvorani i u Rakovici u privatnim kućama održavaju seminare pod nazivom Tečaj za molitvu.

Hrvatska biskupska konferencija ograđuje se od seminara pod vodstvom g. Josipa Lončara. Crkveni propisi nalažu, a to preporučuje i Hrvatska biskupska konferencija, da za djelovanje karizmatskih skupina na području jedne partikularne Crkve treba se tražiti dopuštenje mjesnog biskupa Ordinarija.

Preminula je č.s. Kata Vinka Paulić

s Vinka Kata PaulićPreminula je č.s. Kata Paulić 7.10.2018.  u 00.23 sati okrijepljenu svetim sakramentima. Nakon kratke i teške bolesti, Gospodin je pozvao k sebi s. Vinku koja je službovala u više navrata i u nekoliko župa naše biskupije. Rođena je u našoj biskupiji 25. srpnja 1946. u mjestu Batnoga, općina Cetingrad, od oca Vinka i majke Marije, r. Begović. Sahrana je u srijedu 10. listopada na groblju Mirogoj. Svjetlost vječna svjetlila njoj. Počivala u miru Božjem!

Dan Hvarske biskupije i Hvara, misno slavlje predvodio biskup Zdenko Križić

hvar(Hvar, 2.10.2018.) - Svetkovina sv. Stjepana I., pape i mučenika, koja se slavi kao naslovnik Hvarske biskupije i Dan grada Hvara, svečano je proslavljena u utorak, 2. listopada, u katedrali u Hvaru. Središnje euharistijsko slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u koncelebraciji s hvarskim biskupom Petrom Palićem, pristiglim nadbiskupima i biskupima te dijecezanskim svećenicima.

Continue Reading

Prvi redovnički zavjeti kod Škoskih sestara franjevki

sestre franjevke(Kloštar Ivanić, nedjelju, 30.9.2018.) - U župnoj crkvi u Kloštru Ivaniću za vrijeme svete mise u 11 sati, svoje prve redovničke zavjete položile su novakinje Matea Šipić, Monika Džepina, Suzana Benković i Blaženka Miličić. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je mons. Zdenko Križić uz koncelebraciju kloštarskog župnika kao i župnika rodnih župa novozavjetovanih sestara. U svojoj propovijedi, osvrćući se na poziv prvih učenika, biskup je govorio kako poziv nije neka slučajnost i kako se na njega osoba ne odlučuje spontano. Istaknuo je kako nije potrebno otkrivati neke posebne razloge zbog kojih je baš svaku od njih Isus izabrao da ga izbliza slijedi kao redovnica, nego je dovoljno prihvatiti riječi sv. Pavla: „I slabe svijeta izabra Bog da posrami jake.“ Poručio je našim sestrama da se ne boje Isusovih zahtjeva i da ne zaborave kao što one same imaju svoju nadu u Bogu, tako i on ima svoju nadu u njima.

Jesenska sjednica Prezbiterskoga vijeća u Gospiću

gs prezbit vijece(Gospić, 24.9.2018.) - Pod predsjedanjem gospićko-senjskoga biskupa Zdenka Križića u Gospiću je 24. rujna u biskupskom ordinarijatu održana redovita jesenska sjednica Prezbiterskoga vijeća. Nakon molitve Trećega časa generalni vikar mons. Marinko Miličević najavio je dnevni red, a potom je kancelar preč. Mišel Grgurić pročitao zapisnik s prošle sjednice.

Pretraživanje stranice