• Naslovnica

Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Nedjelja Krštenja Gospodinova

gs krstenje Gospodinovo(Gospić, 7.1.2017.) - Danas, na blagdan Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme. Svetu misu u Katedrali Navještenja BDM u 10,00 sati predvodio je biskup gospićko-senjski mons. Zdenko Križić u zajedništvu s gospićkim župnikom preč. Mariom Vazgečom i kancelarom Biskupije preč. Mišelom Grgurićem. Iako današnjim danom završava božićno vrijeme,neka Božić ostane i dalje u našem srcu, naglasio je biskup Križić na početku misnog slavlja.
Svi smo mi po krštenju postali djeca Božja, ljubljena djeca Božja. Nad svakim od nas čuo se Očev glas: Ti si moj! Ti meni pripadaš! Po krštenju pripadamo Gospodinu. I uvijek će nas Bog kao takve prepoznavati i voljeti kao svoje sinove i kćeri.

Božićna misa s biskupom Zdenkom

gospić božić(Gospić, 25. prosinca 2017.) Na Božić je u gospićkoj katedrali sv. misu polnoćku s početkom u 23 sata predvodio biskup u miru mons. dr. Mile Bogović, a danju sv. misu u 10 sati slavio je, u zajedništvu s domaćim župnikom preč. Mariom Vazgečom te tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem, gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Biskup Križić je u pokajničkom činu zazvao milost na sve okupljene te pozvao da Bogu zahvale za današnji dan i za njegovu veliku milost: što nam u svome Sinu daje samog sebe. Bog nije htio ostati dalek i nedostižan, nego je postao  jedan od ljudi, i to počevši od onoga u čemu je čovjek najslabiji i najjadniji, od nejakosti djeteta u kolijevci. Stoga, molimo ga da nas učini dostojnima ovog velikog dana i slavlja.

Božićno-novogodišnji prijem u ordinarijatu

gs primanje(Gospić, 21.12.2017.) - U četvrtak 21. prosinca gospićko-senjski biskup Zdenko Križić održao je u biskupskom ordinarijatu u Gospiću tradicionalno božićno-novogodišnje primanje za predstavnike županijskih i gradskih vlasti s prostora Gospićko-senjske biskupije. Uz ličko-senjskog župana Darka Milinovića, nazočili su gradonačelnici Gospića, Ogulina, Senja te više načelnika i čelnika raznih institucija kao i predstavnici policije i vojske.

Umro vlč. Alojzije Kukec

Vlc Kukec i biskup ZdenkoS vjerom i nadom u vječni život, javljamo svećenicima, redovnicima i redovnicama Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije, župljanima, prijateljima, znancima i ostalim vjernicima da je u Hospiciju u Rijeci 21. prosinca 2017., u 81. godini zemaljskog života i 62. godini svećeništva, prešao u kuću Očevu vlč. ALOJZIJE KUKEC, umirovljeni župnik u 81. godini života i 52. godini misništva, od kojih je većinu proveo u Ličkom Osiku, pa i u ratnim godinama. Sprovod sutra, 23. prosinca, u Lukaču u 14 sati i predvodi ga biskup u miru mons.dr. Mile Bogović.

Pretraživanje stranice