Katehetski ured Gospićko-senjske biskupije

Don Mihovil Kurkut o značaju odgoja

don mihovil kurkut(Plitvice, 10.3.2018.) - U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Plitvicama održan je u organizaciji Katehetskog ureda  duhovni susret djelatnika u odgoju s područja biskupije. Susret je okupio je preko dvadeset nastavnika, vjeroučitelja, odgajatelja i ravnatelja, a središnji gost i predavač je bio salezijanac don Mihovil Kurkut koji je govorio o žurnosti odgoja u našem društvu i stavu kršćana, te odgovoru don Bosca i salezijanaca na odgojne izazove.

Continue Reading

Vjeroučenici Otočca i Ogulina predstavljat će našu biskupiju na državnom natjecanju

os prvaci otocac(Gospić, 9.3.2018.) -  Održana je u osnovnoj školi dr. Jure Turića u Gospiću vjeronaučna olimpijada za vjeroučenike osnovnih i srednjih škola s prostora Gospićko-senjske biskupije. Nastupilo je 20 ekipa iz osnovnih škola te osam srednjoškolskih ekipa s ukupno 112 natjecatelja uz 28 mentora. Prije početka natjecanja održan je kraći duhovni i umjetnički program uz nastup školskog zbora, kao i folklorne skupine škole domaćina.

Continue Reading

Odnos učitelja i unutarnjeg učitelja

plitvice strucno vijece vjeroucitelja(Plitvice, 28.10.2017.) - U petak 27. listopada održano je na Plitvicama u pastoralnom centru na Mukinjama drugo ovogodišnje stručno vijeće za vjeroučitelje s prostora Gospićko-senjske biskupije. Pod vodstvom predstojnika Katehetskog ureda Gospićko-senjske biskupije vlč. Nikole Turkalja i voditeljice stručnog vijeća za vjeroučitelje prof. Ivone Rendulić okupilo se četrdeset vjeroučitelja među kojima i domaćina, don Gorana Antunovića, župnika Plitvica.

Continue Reading

Katehetski dan i stručno vijeće vjeroučitelja

gs katehetski dan gs biskupije 2(Gospić, 2.9.2017.) - Uoči početka nove nastavne godine održan Katehetski dan za vjeroučitelje Gospićko-senjske biskupije. Početak je bio u gospićkoj katedrali Navještenja BDM sa zazivom Duha Svetoga i podjelom kanonskih mandata vjeroučiteljima. Susret je započeo pozdravom predstojnika Katehetskog ureda vlč. Nikole Turkalja i tajnice S. Robertine Medven vjeroučiteljima, a nastavljen je pokorničkim bogoslužjem koje je predvodio vlč. Ivica Tolla.

Continue Reading

Najava: Teološko - pastoralni seminar za svećenike, redovnike i vjeroučitelje Riječke metropolije

(Rijeka, 31.8.2017.) - Teološko - pastoralni seminar za svećenike, redovnike i vjeroučitelje Riječke metropolije održat će se 18.rujna u Velika dvorana Teologije (br. 210) Omladinska 14, Rijeka.

9,00    Otvaranje i pozdravi
9,20    Dr. Nikola VRANJEŠ
Obitelj, župna kateheza i školski vjeronauk pred izazovom prenošenja vjere u suvremenom svijetu
9,40  Dr. Ivica PAŽIN