Gospić

Mala Gospa u Buniću

bunic 1(Bunić, 8.9.2017.) - Blagdan rođenja BDM svečano je proslavljen u župi Bunić, koja ovaj dan slavi kao svoj patron. Svečano misno slavlje predvodio je vlč. Mišel Grgurić, novoimenovani kancelar Gospićko-senjske biskupije i tajnik biskupa Križića, u koncelebraciji s župnikom Korenice i Bunića mons. Milom Čančarom i preč. Lukom Blaževićem, župnikom Ličkog Osika.

U svojoj propovijedi vlč. Grgurić istaknuo je:“ Nitko na ovaj svijet ne dolazi bez Božjeg promisla. Tako je došla i BDM. Ona, ponizna službenica Božja, došla je na svijet kako bi nama grešnim ljudima bila putokaz spasenja i vječnog blaženstva. Ona je prva koja je bila nit poveznica između zemlje i neba, između bijednog čovjeka i njegovog Stvoritelja. Božje namisli nisu kao ljudske. Bog je još od početka računao na Mariju, koja je svojim poniznim „neka mi bude po riječi Tvojoj“ ostvarila Božje otkupiteljske planove. Poniznim prihvaćanjem „Neka mi bude po riječi tvojoj“ i sudjelovanjem u povijesti spasenja prema Božjem izabranju, ona se velikodušno uključila u onu borbu koja traje na zemlji 'od postanka svijeta', borbu sa Zmijom, ovdje označenom slikom Zmaja, borbu s čovjekovim zavodnikom od početka, od stvaranja svijeta. uvijek se opredjeljujmo za dobro i istinu, za Krista i Evanđelje u osobnom, obiteljskom, crkvenom i društvenom životu. Budimo navjestitelji Radosne vijesti kao što je to bila i Marija. I kao što je Marija bila već na zemlji životno sjedinjena sa Sinom, njegovim riječima i djelom, tako budimo i mi kršćani. Lijep uzor imamo. Budimo jedno s Kristom!“ zaključio je propovjednik.

Nakon svete mise, svećenici zajedno s okupljenim vjernicima obišli su zavjet oko povijesne crkve Rođenja BDM.

bunic 2

Tags: Mala Gospa, Bunić