Arhiva starijih sadržaja

Dan hrvatskih mučenika 27. kolovoza

krasno odbor za proslavu dana hrvatskih mucenika(Krasno, 1.7.2016.) - Odbor za proslavu Dana hrvatskih mučenika na Udbini održao je u četvrtak 30. lipnja svoj tradicionalni godišnji sastanak u svetištu Gospe od Krasna pod radnim vodstvom predsjednika generalnog vikara Gospićko-senjske biskupije mons. Tomislava Šporčića, novog župnika Udbine i čuvara nacionalnog svetišta Crkve hrvatskih mučenika vlč. Josipa Šimatovića, biskupijskog ekonoma preč. Nikole Turkalja, kancelara biskupije mr. Marinka Miličevića, voditelja zborova Ivana Prpića Špike i predstavnika za medije, Zvonka Ranogajca. Susretu je nazočio po prvi puta gospićko-senjski biskup Zdenko Križić kao i biskup u miru Mile Bogović.

Kancelar biskupije Marinko Miličević pročitao je zapisnik s prošlogodišnje proslave nakon čega je dat i osvrt, vlč. Nikole Turkalja i Josipa Šimatovića ispred ekonomsko-tehničkog odbora, vlč. Nikole Prše i Mišela Grgurića za liturgijsko-ceremonijalna pitanja, mons. Tomislava Šporčića i Ivana Prpića Špike za liturgijsko-glazbena pitanja kao i Zvonka Ranogajeca za medijsko-promidžbena pitanja. Danu hrvatskih mučenika na Udbini koji se ove godine slavi 27. kolovoza prethoditi će tiskovna konferencija u utorak 23. kolovoza na kojoj će biti predstavljena monografija „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini, od ideje do ostvarenja“. Središnje misno slavlje predvoditi će vojni biskup mons. Jure Bogdan, a na trodnevnici uoči blagdana održati će se kolaudacija i blagoslov novih orgulja. Plan je da trodnevnicu uoči Dana hrvatskih mučenika od od 24. do 26. kolovoza predvodi župnik Nina i čuvar svetišta Gospe od Zečeva don Božo Barišić.

krasno odbor za proslavu dana hrvatskih mucenika 16

Tags: Udbina, CHM, DHM, martirologij, Jure Bogdan