Biskup Bogović predvodio slavlje Gospe Ribarske u Senju – Isus Krist je naš duhovni Everest

Četvrtak, 16. 7. 2015.

Velikoj proslavi ovog zavjetnog blagdana župe Senj prethodila je trodnevna duhovna priprava koju je vodio bivši župnik Senja a danas župnik i dekan gospićki mons. Mile Čančar. Misno slavlje uzveličao je katedrali zbor pod vodstvom Ivana Prpića i uz orguljsku pratnju Milana Dučića, kao i Gradska glazba Senj u procesiji.
Biskup je u svom obraćanju istaknuo značaj pojmova putovanja i brda, vezano za brdo Karmel ali i naš svakodnevni život. Uvijek treba ići gore, prema Kristu u što treba ugraditi sav svoj trud i rad, a vrhunac svega je naše spasenje. Pri tome je potrebno znati se uzdizati u duhovne visine u kojima je naš duhovni Everest Isus Krist. Što smo mu bliži, to smo savršeniji. Na svim tim putovima prati nas Marija kao što je pratila i svog sina na Kalvariji. Planinarimo po duhovnim vrhuncima do Isusa uz zagovor Majke Božje Karmelske ili kako ju nazivamo: Ribarske - zaključio je biskup svoju homiliju. Nakon procesije na trgu ispred katedrale predvoditelj trodnevnice mons. Mile Čančar je izrazio zadovoljstvo da su Senjani prethodnih dana ponovo osjetili radost majke Marije kojoj su se kroz čitavu povijest molili i imali njezin zagovor. Ona nam je znak nade , a njen je pogled, pogled svakog od nas, zaključi je misao mons. Čančar nakon čega je biskup Bogović udijelio svoj blagoslov.

senj gospa ribarskasenj gospa ribarska2