Božićno primanje biskupa Bogovića

Ponedjeljak, 21. 12. 2015.

Gradonačelnik Gospića Petar Krmpotić je u ime grada zahvalio biskupu na velikoj pomoći Crkve i svećenika uz koje se bolje radi i živi u gradu koji ima najveću površinu ali i najmanju gustoću naseljenosti u Hrvatskoj.
Biskup Bogović u svom je obraćanju istaknuo tri stožerne teme koje su obilježile protekle godine. Prvo je izrada oltarnog reljefa na Crkvi hrvatskih mučenika gdje je kipar Kuzma Kovačić prenio na kamen sve ono što je biskup zamislio i govorio. To je zatim gradnja nove crkve u Donjem Lapcu na prostoru u kome u Novom vijeku nije bilo gradnje katoličkih bogomolja od predturskih vremena a gdje na sreću imamo već drugog svećenika u kratkom roku. Na kraju je ukazao na nastupajuću Godinu milosrđa kroz koju je papa Franjo pokazao da je za razliku od vrsnog teologa Benedikta majstor prakse. Na kraju je vezano za aktualnu neizvjesnost oko sastavljanja Vlade preporučio molitvu.