GOSPIĆ: Predstavljanje Lošine knjige
Potom je istaknuo da nova Lošina knjiga, nakon triju prethodnih Hrvatska i veliko ratište, Gospodari kaosa i Klonovi nastupaju, zaokružuje četveroknjižje o krucijalnim fenomenima suvremenoga svijeta, a to su: upravljane krize, nadzirani neredi, gospodari kaosa i 'hijerarhijski urotnici'. Naglasio je ujedno da su to teme koje se gotovo nikada ne nalaze u sadržajima velikih medija - što je također znakovito. U toj knjizi autor, najkraće rečeno, razotkriva kako se pod plaštem 'novog svjetskog poretka', danas na početku 21. stoljeća pomoću medijâ odnosno informacijskog rata, koristeći doktrinu 'vučjeg čopora', juriša na državne suverenitete ter kulturne i vjerske identitete. Uvodničar je na kraju istaknuo autorovu želja da njegova nova knjiga potakne i druge na pisanje i govor o bitnim stvarima od nacionalnog interesa, kako bi Hrvati unatoč iskušenjima, ponovno zajedno u pomirbi bili spremni pobijediti u "ratu bez rata i miru bez mira", isto onako kao što su pobijedili u Domovinskom ratu, ter je izrazio nadu da će Lošino djelo, osim rješenja mnogih zagonetki, dati i odgovor na pitanje iz naslova jedne knjige, koje je upućeno predsjedniku Tuđmanu, a prerečeno može glasiti: Predsjedniče, što je ostalo od temeljâ za međunarodno priznanje Hrvatske i od plodova toga priznanja?
Zatim je novinar Tomislav Držić, bivši urednik vanjske politike Večernjeg lista, govorio o admiralu Loši i njegovoj novoj knjizi. Predstavivši autora kao čovjeka koji spada u red najbriljantnijih vojnih intelektualaca u Hrvatskoj koji se u Domovinskom ratu potvrdio kao planer najvažnijih oslobodilačkih akcija i kao čovjek zaslužan za obavještajno osiguranje tih operacija, istaknuo je da se Domazet-Lošo nije pomirio s umirovljeničkim životom, u koji je prisilno poslan 2000. godine, već je nastavio raditi posvetivši se geostrategiji i geopolitici, zaštiti vrednota i digniteta Domovinskog rata. činio je to neumorno pišući knjige i novinske priloge, razotkrivajući mirnodopske napade na Hrvatsku ter akcijske planove i različite pripadnike "vučjeg čopora", kojima smeta neovisna i demokratska Hrvatska.Govoreći o nekim aspektima Domazetove knjige, Držić je naglasio da je njezin veliki doprinos u razotkrivanju teorijskih zasada djelovanja "vučjeg čopora" i na medijskom planu, jer prokazuje njegove mehanizme i operatore ter postupke i prljave igre, kojima je cilj manipulacija hrvatske javnosti s ciljem izvođenja aranžmana koji hrvatskoj državi nisu u interesu. Među ciljevima svima poznatih medijskih "vučjih" autora, koje Domazet navodi u knjizi, jesu i planovi za promjenu svijesti natpolovične većine hrvatske javnosti oko osnovnih pitanja hrvatske budućnosti, a to su primjerice stavovi prema Europi, EU, NATO-u, Haagu, ali i prema liberalnim vrednotama koje se nameću sa Zapada, istaknuo je predstavljač.
U knjizi se, nastavio je Držić, osim domaćeg "čopora" posebno i dokumentirano obrađuje i britanski "vučji čopor", koji zajedno od samog nastanka hrvatske države nisu prestali loviti Hrvate. Naime, britanski mit o Hrvatima kao 'endemskim nacionalistima' (u prijevodu to znači: 'genetski zločinci') završava uvijek istom jednadžbom, koja glasi: svatko tko pokuša javno zastupati hrvatske nacionalne interese jest sljedbenik zločinačke ideologije. "Svako naše domoljublje krste ustaštvom, nacionalizmom, šovinizmom opasnošću za budućnost Hrvatske i to kroz većinu hrvatskih medija i pojedinaca." Koliko je njihov uspjeh pokazuje i činjenica da se Hrvati posljednjih osam godina neprekidno vraćaju u ishitrenu samorazarajuću raspravu o fašizmu i antifašizmu. "Domazet u cijelom jednom poglavlju objašnjava kako je Velika Britanija, pomoću svojih 'vučjih čopora' diplomacije prijevarom, nadzirala upravljanu krizu na prostoru zvanom bivša Jugoslavija, provodeći u djelo svoje planove krajnje jednostranim prikazima događaja i činjenica", naglasio je Držić.U posljednjem poglavlju knjige autor se vraća globalnoj geopolitičkoj slici današnjice objašnjavajući nove geostrateške igre zbog vraćanje Rusije na svjetsku scenu ter otkriva kako je i zašto napisan "Manifest" - sličan onomu Karla Marxa - za stvaranje vojne sile koja ne bi imala ozbiljnog takmaca i kojom bi zapovijedao nadnacionalni stožer bez ikakvih međunarodnih pravnih ograničenja s temeljnim ciljem - kako u preventivnom nuklearnom ratu uništiti Rusiju. Predstavljač je na kraju istaknuo da se u knjizi čitatelju također nude i objašnjenja što se krije iza neobičnih pojmova (kao što su nemogući mir i nevjerojatni rat, upravljane krize, nadzirani neredi, Američko stoljeće, geografski stožer povijesti, 'Hladni rat', 'Vrući mir', otvoreni nastavak, dominacija punog spektra, umreženo vođenje rata, asimetrični odgovor, doktrina preventivnog udara, nuklearna premoć, rat protiv terorizma i proturaketni štit, itd.) ter je zaključio da će i nova Lošina knjiga kao i tri prethodne postati hrvatski bestseller.
Na kraju je autor admiral Davor Domazet-Lošo kroz multimedijalnu prezentaciju prikazao temeljne teze svoje nove knjige, iznoseći mnoštvo nepoznatih ali zanimljivih i šokantnih činjenica o mnogim poznatim protagonistima hrvatskih i svjetskih događaja, koje je detaljno opisao u djelu "Strategija vučjeg čopora". Svoje izlaganje autor je završio svojevrsnom prognozom geostrateške apokalipse globalne bliske i daljnje budućnosti, ali, unatoč zastrašujućem scenariju razvoja svjetskih zbivanja, ipak s vizijom kršćanskog optimizma.