Križevo

Petak, 15. 9. 2006.

Procesija

«Križ koji je nekada bio znak sramote i okrutnosti, vremenom je postao znak pobjede, a ako idemo iza njega biti ćemo spašeni, istaknuo je na početku svog obraćanja biskup Bogović te poručio da oni koji ne spoznaju mudrost križa ne mogu računati da se izvuku iz nevolja današnjeg svijeta. Iako je Krist mogao zaobići Jeruzalem, on je trpio nevin što je postao osnovni temelj njegove pobjedničke pozicije. Griješimo ako danas zaobilazimo naše Jeruzaleme, poručio je biskup te ukazao na značaj trpljenja i u braku kao i odgoju djece, jer obrnuto vodi u propast i pojedinca i naroda. Zato mnogi manipulatori putem medija nude filozofiju manipuliranja i potkradanja za dolazak na vlast što je po njima fino i civilizirano a ustvari je otrov. S druge strane mnogi otkrivaju slabosti vlastitog naroda te žive od tog uveličavanja. Oni naime stavljaju olako križ na tuđa leđa a teško na svoja, što je ustvari gubitnička pozicija. Otkrijmo pobjedničku poziciju u našoj povijesti i veselimo se nečemu dobrom, jer dobra je kod nas bilo mnogo. Upravo takvima koji su nosili križ za druge gradimo CHM na Udbini, zaključio je biskup Bogović u svom obraćanju.» Biskup je izrazio zahvalu duhu svetomu na odličnoj suradnji Crkve i grada sa svim strukturama pogotovo školama policijom i vojskom, što je donedavno bilo nezamislivo. Biskup je u nastavku nazočio svečanoj sjednici gradskog vijeća gdje je gradu Ogulinu poželio još veće uspjehe u svim sferama življenja.

U crkvi