Potpisivanje prosvjedne peticije zbog nestručnog otkopavanje grobnice žrtava ubijenih od strane komunista

Ponedjeljak, 11. 11. 2013.

Na kraju teksta kojega je već prvoga dana u Sincu potpisalo više desetaka župljana, zaključuje se da « zbog svih do sada napravljenih propusta, namjernih ili nenamjernih, tražimo da u naše mrtve ubuduće dirate samo uz naše odobrenje, i to preko našeg župnika. Mi ćemo se u međuvremenu dogovoriti što učiniti nakon svega ovoga. Unaprijed samo znamo da ćemo svakako podignuti spomen obilježje na mjestu njihova ubojstva i da ćemo ih dostojno pokopati gdje mi držimo da je najbolje. Svojim potpisima potvrđujemo gore navedeno. Neka nas sve dragi Bog vodi u radu za našu domovinu, a ako nismo vjernici onda ono ljudsko u nama – stoji na kraju peticije čije je potpisivanje započelo na području župan Sinac, Lešće i Prozor.