Nedelja, 20. 6. 2021.

Požar na krovištu župnog stana u Sincu

Jutros oko 9 sati izbio je požar na krovištu župnog stana u Sincu. Na požarište su ubrzo stigli DVD Sinac i DVD Otočac koji su uspjeli ugasiti vatru koja je zahvatila suhe drvene grede krovišta župnog stana. Krovište je u cijelosti izgorjelo, a na sreću vatra se nije proširila na ostatak zgrade župnog stana. Poslijepodne mjesto nesretnog događaja posjetio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić koji je u razgovoru sa župnikom Andrijom Kekićem obećao pomoć kako bi se ova šteta sanirala. Župnik Andrija Kekić, kada je primijetio dim iz područja krovišta, otišao je u potkrovlje kuće kako bi, do dolaska vatrogasaca, vlastitim snagama pokušao ugasiti vatru te je u tom pothvatu zadobio lakše opekline na dlanu lijeve ruke. Zbog trajanja policijskog očevida još se ne zna točan uzrok požara, ali se pretpostavlja da je zbog električnih instalacija.

Mišel Grgurić

foto: TV Loki, GSB