Proslava Svetog Roka na Lišćevki

Ponedjeljak, 20. 8. 2007.

Govoreći o svecu s prijelaza 13. u 14. stoljeće iz francuskog Montpelliera sv. Roka, koji je svoj život posvetio okuženima pri čemu je i sam obolio, dr. Blagus je istaknuo dva značajna momenta iz života sv. Roka koja su nama danas značajna. Sv. Rok je hodočastio u Rim i na tom putu je u Lombardiji pomagao bolesnima od kuge. I naš cijeli život je jedno hodočašće ka Bogu pri čemu trebamo činiti dobro ma gdje se nalazili. Bilo da su to djeca, mladi, zreli ili stari. Svi oni imaju svoje poslanje, bilo poslušnost, bilo pravi odabir zanimanja i stvaranja obitelji, bilo više davati a manje primati i konačno se dostojanstveno povući u osamu. U životu nam dolaze mnoge kušnje, no Bog nadilazi sva naša očekivanja, a uz strpljenje i vjeru u Bogu, nagrda će stići. Najveću kušnju imala je Blažena Djevica Marija, mučenje i smrt vlastita sina. Kao sv. Rok njegujmo prijateljstvo s Bogom nakon čega ćemo imati božjih plodova, poručio je propovjednik dr. Blagus.

U nastavku je održano druženje i sportske igre mještana tri mjesna odbora Zagorja, Ribarića i Desmerica koji spadaju u župu sv. Jurja a cjelodnevno druženje uzveličao je i gradonačelnik Ogulina Nikola Magdić sa suradnicima kao i župnik i dekan ogulinski mr. Tomislav Rogić.