STUTTGART: Biskup Bogović s Hrvatima u Baden-Württembergu

Nedelja, 25. 4. 2010.

Drugog dana boravka u Njemačkoj, 25. travnja, biskup je podijelio sakrament krizme u 12.30 sati u Liebfrauen crkvi u Bad Cannstattu. Potom je u 15 sati predvodio svetu misu u 15 sati u crkvi Sv. Eberharda gdje je nastupio i ansambl „Lado“. „Lado“ je večer prije upriličio koncert za Hrvate u „Fellbachu“.

Ovim krizmama prethodila je i ozbiljna priprava. Mladi u HKM Wailblingen još su 14. veljače na svetoj misi predstavljeni kršćanskoj zajednici. Onda je kao neposredna priprava za krizmu 22. travnja bila proba za krizmu u 18 sati u crkvi St. Eberhard, sutradan ispovijed zajedno sa roditeljima i kumovima u 17 sati u katoličkom centru. Iza krizme, 26. travnja za mlade je organizirano nagradno putovanje u „Europa Park“.