Susret pjevača uz blagdan sv. Cecilije

Petak, 20. 11. 2015.

Nakon sv. mise sve je pozdravio gospićki dekan Mile Čančar i zahvalio na odazivu. Prvi se predstavio i nastupio združeni župni zbor župa Brušana i Trnovca pod ravnanjem mladog glazbenika Josipa Žarkovića. Zbor inače priprema Franje Puškarić. Izveli su pjesmu: Tiha noć se evo spusti. Nakon njih predstavio se i nastupio zbor župe Bilaj sa starom uskrsnom pjesmom Veseli se o Marijo.
Župni zborovi Ličkog Osika i Široke Kule bili su spriječeni u zajedničkom nastupu. Njihov rad predstavila je Ivanka Vojvodić. Dvije djevojke, orguljašica i solistica nastupile su u ime svih ostalih koji su ih podržavali pljeskom. Katedralni zbor predstavila je pjevačica Ankica Rudelić. Izveli su Canjugovu skladbu, Ko noć šutiš o sveta Hostijo i četveroglasnu Ovo je dan od don Šime Marovića.
Nakon nastupa slijedilo je raspjevano druženje.