Sveti Nikola na misi zornici podijelio darove

Utorak, 6. 12. 2011.

Dakle, ovaj Svetac kojega danas slavimo, bio je biskup maloazijskog grada Mire u IV.st. Netko bi danas mogao reći: O, lako je njemu – on je postao svet jer je bio biskup! Pa to mu je ‘posao’! Međutim, dragi vjernici, to je pogrješno razmišljanje! Jer svi smo pozvani na svetost – svi bez razlike: i djeca i odrasli, i nepismeni i školovani, i laici i svećenici, svi kršćani! Kako to, i zašto? Zato što je SVETOST bit kršćanskog poziva odnosno bitna zadaća Crkve, tj. svih Isusovih učenika – i nas, kršćana-katolika u Otočcu!

Dakle, naša je zadaća da budemo: evanđeosko svjetlo, sol i kvasac u svojoj sredini! To znači – naš je poziv da svojim životom javno i radosno svjedočimo pripadnost Isusu Kristu! I to tako da ljudi koji nas prvi put vide – slušajući naš govor, gledajući naše ponašanje, naš život – oduševljeno reknu: Danas vidjesmo nešto neviđeno!

Na kraju Mise zornice župnik je svoj prisutnoj djeci podijelio darove koje je ostavio Sv.Nikola .