Zahvala

Četvrtak, 9. 5. 2024.

Zahvala

Sada kada su nam se malo dojmovi slegli i kada je vrijeme malo odmaklo pa vidimo jasnije cijelu sliku događaja SHKM-a, zahvalni smo ponajprije dragom Bogu što nam je providio lijepo vrijeme, dobru organizaciju i rijeku milosti koja se spustila 4. svibnja u Gospićko-senjsku biskupiju i grad Gospić.

Bez određenih osoba i ustanova ovaj događaj ne bi bio moguć, stoga i ovim putem želimo zahvaliti Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, Veleučilištu „Nikola Tesla“ u Gospiću, Hrvatskoj policiji, Hrvatskoj vojsci, Crvenom križu Ličko-senjske županije, Domu zdravlja Gospić, Općoj bolnici Gospić, Zavodu za hitnu medicinu Ličko-senjske županije, Gradu Gospiću zajedno s njihovim poduzećima Komunalac d.o.o. i Usluga d.o.o., Turističkoj zajednici Grada Gospića, Turističkoj zajednici Ličko-senjske županije, Ličko-senjskoj županiji, Lika ceste d.o.o., Civilnoj zaštiti LSŽ, Hrvatskim cestama d.o.o., Županijskim cestama d.o.o., Nastavničkim studijima Gospić, portalu E-župe, Vatrogasnoj zajednici LSŽ, Javnoj vatrogasnoj postrojbi Gospić, Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Perušić, Državnom arhivu Gospiću, Muzeju Like Gospić, Pučkom otvorenom učilištu „Dr. Ante Starčević“ Gospić, Zavodu za javno zdravstvo LSŽ, Pleter-Usluge d.o.o., PIK-u Vrbovec, Bjelovarsko-križevačkoj biskupiji, Ministarstvu hrvatskih branitelja, Pekari Klara, Ministarstvu obrane RH, Maxmar Grupi d.o.o., Grafomarketingu, Vučnoj službi Speed Otočac, zaštitarskoj tvrtki Bitahon, Elektrolika Gospić, JUNP Plitvička jezera, DIDI sound d.o.o., Turističkoj zajednici Grada Otočac i Turističkoj zajednici Općine Brinje, NK Gospić 91, Studio FMI Gospić, Paramenta Drvenkar, Keramika Nova, Cvjećari Luna Gospić, Patrinus Digital d.o.o. Ekskluzivni distributer jarbola Durmax, Pivovari Ličanka i Voda Gacka. Hvala Hrvatskom Nadzemlju, Zboru Mihovil, zajednici Vjera i svjetlo, Mateju Lovriću, g. Tomi Jagodiću te svim redovničkim zajednicama i Katoličkim udrugama koje su nam svojim prisustvom omogućili bogat i raznovrstan pretprogram.

Zahvaljujemo svim nacionalnim i lokalnim medijima koji su pratili događaj od prvih do posljednjih dana organizacije SHKM-a, dragim obiteljima koje su otvorenog srca primile mlade na smještaj, svećenicima koji su se pobrinuli da mladim gostima osiguraju obrok i raznolik program na župama Gospićko-senjske biskupije i pruže mogućnost pomirenja s dragim Bogom prije svete mise na Gradskom stadionu Balinovac. Također želimo zahvaliti ugostiteljima koji su primili mlade na smještaj, među njima g. Marku Sokoliću, g. Josi Vrkljanu i svima onima koju su svoje privatne apartmane ustupili mladima. Svima koji su oslobodili svoje prostor za parkiranje autobusa: HAK-u Hotelu Ana, HŽ-u, Arriva Hrvatska d.o.o.

Posebna zahvala ide Tušak pekare s g. Danijelom Tušakom, koji je nesebično podijelio svoje postrojenje, angažirao svoje radnike te omogućio hranu za 11 000 mladih. Ovim putem se zahvaljujemo Osnovnoj školi „Dr. Jure Turić“ u Gospiću, Srednjoj strukovnoj školi u Gospiću, Gimnaziji Gospić te svim njihovim djelatnicima. I na kraju hvala od sveg srca našim dragim volonterima koji su se bezuvjetno dali u ovoj organizaciji te ljudima dobre volje koji su neprestano molili za sve sudionike i sam događaj SHKM-a. I hvala vama dragi mladi što se nam ulili nadu i radost u srca!

Neka Vas dragi Bog blagoslovi!