U Svetištu Gospe od Čudesa Dan neovisnosti obilježen misom i prigodnim izložbom

Utorak, 8. 10. 2013.

Misu je predslavio župnik Oštarija u vremenu početka Domovinskog rata vlč. Mile Šajfar u suslavlju mjesnog župnika Luketića a uz župljane misi su nazočili gradonačelnik Ogulina Jure Turković, načelnici općina ogulinskog kraja kao i čelnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Neki danas samo kritiziraju a ne uočavaju što je sve dobro nastalo stvaranjem neovisne Hrvatske u strašnom ratu. Neki se ustrajno žrtvuju za sebe ali i opće dobro a takvi su bili i naši branitelji. Danas se hrabrimo riječju Božjom a uzor su nam Miroslav Bulešić i Alojzije Stepinac, hrvatski mučenici, jer se samo osobnim primjerom može mijenjati svijet na bolje i trpjeti sve nedaće života, poručio je propovjednik vlč. Šajfar.

U zgradi stare osnovne škole Oštarije otvorena je u nastavku izložba fotografija u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem iz Ogulina a pozornost je izazvao i župni dnevnik Oštarija iz vremena jeseni 1991. godine iz koga su se pročitali dijelovi s nadnevkom 7. i 8. listopada 10991. Iz njega je razvidno kolika je bila uloga župe u zbrinjavanju prognanih kao i davanju snage i podizanja morala mještanima u najtežim trenucima velikosrpske agresije. Izložbu je uz predstavnike grada Ogulina i općina Plaški, Tounj, Saborsko i Generalski Stol otvorio načelnik općine Josipdol Zlatko Mihaljević.

GALERIJA FOTOGRAFIJA