Vjeronaučna olimpijada za našu biskupiju

Četvrtak, 19. 2. 2015.

Sudionike su zatim pozdravili ogulinski gradonačelnik Jure Turković i ravnatelj škole domaćina Zvonko Ranogajec. Predsjednica povjerenstva za srednje škole, ujedno članica državnog povjerenstva, bila je Ana Stipetić, a za osnovne škole domaća vjeroučiteljica Ivona Rendulić. Svim sudionicima na kraju se obratio gospićko-senjski biskup Mile Bogović koji je istaknuo značenje Drugoga vatikanskog koncila kojem je bio suvremenik, i otvorio Olimpijadu.
Nakon provedenih pisanih testova, tombole i milijunka od osnovnih škola pobijedila je OŠ Slunj, ispred škole domaćina Prve osnovne škole Ogulin i OŠ Dr. F. Tuđman iz Ličkog Osika. Od srednjih škola pobijedila je Gimnazija Bernardina Frankopana iz Ogulina, ispred Srednje škole Otočac i Srednje škole Slunj.
Za boravka u Ogulinu sudionici su posjetili župnu crkvu Sv. Križa gdje im je o povijesti grada i župe govorio ogulinski župnik i dekan preč. Robert Zubović.

vj-olimp-os-slunj