ZAGORJE: Proslava Sv. Jurja

Subota, 24. 4. 2010.

Župnik Blagus je ukazao na važnost Jurjeva koje se slavi u 10. obljetnici osnutka Gospićko-senjske biskupije, u Svećeničkoj godini i godini u kojoj je obavljena vizitacija župa ogulinskog dekanata. Propovjednik Rogić pojasnio je kako Sv. Juraj simbolizira pobjedu dobra nad zlim, hrabrosti nad strahom i svjetla nad tamom. „On je oličenje Božje snage za vjernost Kristu. Zato nije čudno da je veliki broj crkava u svijetu posvećen upravo tom svecu koji nama kršćanima daje putokaz spremnosti borbe protiv zla. Zato se zapitajmo koliko smo spremni žrtvovati se za dobro protiv zla kojeg ima i danas. Borba je dvostruka jer se trebamo boriti za vlastitu čistu savjest protiv grijeha kao i protiv zla oko sebe. Neka nam Sv. Juraj bude dostojan zagovornik u borbi protiv zla u sebi i oko sebe“, zaključio je propovjednik Rogić.