Spasovo - patron župe Cerovnik

cerovnik(Cerovnik, 25.5.2017.) - U četvrtak 25. svibnja u župi Cerovnik u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe Uzašašće Gospodinovo. Misno slavlje u nazočnosti brojnih župljana i hodočasnika predslavio je župnik Brloga, Kompolja i Vratnika don Anđelko Kaćunko u suslavlju mjesnog župnika i upravitelja svetišta Gospe od Čudesa u Oštarijama popa Antuna Luketića, župnika i dekana ogulinskog preč. Roberta Zubovića i župnika župe bl. A. Stepinca iz Ogulina fra Petra Grubišića. Slavlje je započelo tradicionalnom procesijom od kapele Srca Marijina pa do župne crkve u kojoj su sa svojim stjegovima sudjelovali i članovi Dobrotvornog podupirajućeg društva Uzašašće Gospodinovo na čelu s predsjednikom Marijanom Gerovcem, kao i DPD Sv. Marko Križevčanin iz Skradnika u župi Oštarije.

Kada je Isus uzašao na nebo, njegovi učenici su stajali i gledali pogledom punim čežnje i ljubavi, ukipili su se. Taj čin ima dvije dimenzije, istaknuo je don Kaćunko. Krist je uskrsnuo i uzašao za svakog od nas da bi nam pripravio mjesto na nebu a također nam je kasnije poslao Duha branitelja. Besmisleno je čekati skrštenih ruku, je r Krist je otišao tjelesno ali je duhovno ostao s učenicima kojima je dao zadaću da njegovim učenicima učine sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha svetoga. To nam je svima školska zadaća od 0 do 24 sata. Propovjednik je zatim poručio da je najvažnija stvar za svakog kršćanina sveta misa pogotovo u današnje vrijeme kada vreba puno zamki i zabluda. Đavap je lukav i nudi brojne materijalne i duhovne zamke kojima su podložniji djeca i mladi. Isus nam je dao Duha branitelja da odjeli dobro od zla i tamu od svjetla. Biti kršćanin znači biti radosni svjedok vjere čineći dobro svima, jer nema privatnog vjernika koji je tužan i pasivan. Euharistija nam daje slobodu te se nećemo predati Novom svjetskom poretku. Molitvom možemo zaustaviti svako zlo. Dan smo pred izborom za odabrati ili Isusa ili strah, vjeru ili politiku, krunicu ili sapunicu. O tome ovisi hoćemo li dobiti Spasovo i Propastovo, zaključio je propovjednik don Kaćunko.
Nakon mise održano je druženje vjerničkog puka i članova DPD Spasovo iz Cerovnika.

cerovnik 2

Tags: Cerovnik