Šibenski biskup Rogić predvodi Gospu Ribarsku u Senju

Objavljeno: 07. 07. 2020

Šibenski biskup i domaći senjski sin Tomislav Rogić predslavi u četvrtak 16. srpnja u Senju blagdan Gospe Karmelske ili Ribarske u suslavlju mjesnog biskupa mons. Zdenka Križića i biskupa u miru Mile Bogovića. Suslaviti će po tradiciji i kanonici senjskog Kaptola.    Misno slavlje počinje u katedrali Uznesenja BDM u 18.30, nakon čega slijedi procesija s kipom Gospe središtem Senja.

Trodnevnicu uoči blagdana Gospe Karmelske ili Ribarske kako ju zovu u Senju ove godine će predvoditi vlč. dr. sc. Antun Japundžić, svećenik Đakovačko-osječke nadbiskupije. S njime će biti i vlč. dr. sc. Davor Vuković koji  je predvodio trodnevnicu prošle godine.  Mise su u 18.30 sati od ponedjeljka 13. do srijede 15. srpnja. Zadnjeg dana trodnevnice nakon mise održava se blagoslov mora i brodica. Sve dane će suslaviti domaći župnik dr. sc. Richard Pavlić i župni vikari vlč. Nikola Prša i vlč. Mario Kralj.

Zvonko Ranogajec

Najave - Sve