Vojni biskup Jure Bogdan blagoslovio novu Postaju granične policije u Cetingradu

cetingrad biskuop bogdan blagoslovio postaju granicne policije(Cetingrad, 7.2.2018.) - U sijedu 7. veljače u Cetingradu je vojni biskup mons. Jure Bogdan nazočio otvaranju nove postaje granične policije u koju je uloženo više od milijun eura iz europskih fondova. Uz ministra hrvatskih branitelja Tomu Medveda, inače domaćeg sina, svečanosti je nazočio i ministar policije Davor Božinović.

Biskup Bogdan blagoslovio je novi objekt koji zapošljava 164 osobe i koji se nalazi na mjestu gdje je najtanja veza između unutarnjih i vanjskih granica Europske unije, samo 55 km. Svečanosti je nazočio uz biskupova tajnika i mjesni župnik Cetingrada Stanko Smiljanić, umirovljeni svećenik iz Cetingrada mons. Marijan Ožura te župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić. Biskup Bogdan je uz obred blagoslova istaknuo simbolički značaj tog čina Božje milosti te ukazao na uzvišenost uloge policije u zaštiti domovine. Ministar Božinović je istakao važnost ovog objekta i uopće kontrolu granice na ovom prostoru koja bi uskoro trebala postati vanjska granica EU-a ili Šengenska, zbog čega Vlada ulažu u potrebiti opremu i pripremanje policajaca za odgovorne zadaće. Zgrada granične policije nalazi se inače odmah pored župnog stana župe Navještenja BDM u Cetingradu. Biskup Bogdan nazočio je kasnije s ministrima u Slunju gdje je nazočio otvaranju tvornice za proizvodnju peleta Š-PELET koju je i blagoslovio.

Tags: Cetingrad, Jure Bogdan

Pretraživanje stranice