16. obljetnica širokokuljanskih žrtava

Subota, 13. 10. 2007.

Komemoracija je započela kod spomen obilježja žrtvama Domovinskog i Drugog svjetskog rata polaganjem vijenaca i molitvom. Od pozvanih mnogih državnim institucija odazvao se jedino izaslanik Ministarstva Obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti pukovnik Ivan Grujić koji je nazočio u ime ministrice Jadranke Kosor, a nazočile su i delegacije Ličko-senjske županije i grada Gospića. Komemoraciju je otvorila ispred mjesnog odbora Ivanka Vojvodić, dok su učenici 7. razreda osnovne škole iz Ličkog Osika zapalile 13 svijeća simbolički u znak sjećanja na tragično ubijenu Vericu Nikšić koja je u trenutku svoje nasilne smrti imala samo 13 godina i išla bi u 7. razred. Nakon molitve za pokoj žrtava župnika široke Kule vlč. Luke Blaževića, u župnoj crkvi je služena misa koju je predslavio župnik Sinca Pejo Ivkić u suslavlju mjesnog župnika i župnika i dekana Gospića i vojnog kapelana Antuna Luketića. On je poručio da žrtve ubijenih šiurokokuljana nisu uzaludne ako mi od njih ne naučimo. Njihova su tijela umrla ali ne i duše koje će živjeti u nama.

siroka_kula-2