Subota, 15. 8. 2020.

BDIJENJE U SVETIŠTU MAJKE BOŽJE NA KRASNU

Proslava Velike Gospe u svetištu Majke Božje od Krasna, središnjem marijanskom svetištu Gospićko-senjske biskupije počela je 14. kolovoza večernjim programom. U18 sati održano je  Pokorničko bogoslužje i ispovijed. U 19 sati Križni put vodio je domaći sin mladomisnik Ivan Devčić. Sv. misu bdijenja u 20 sati predvodio je Pero Zeba, svećenik riječke nadbiskupije, brat župnika Stjepana. S njime su koncelebrirali kanonici Senjskog kaptola: Mile Čančar, Tomislav Šporčić,  Marinko Miličević, Nikola Turkalj, Richard Pavlić, Silvije Milin te domaći župnik i upravitelj svetišta Stjepan Zeba, svećenici Mile Rajković, Jure Ladišić, Herbert Berisha, Nikola Prša, Pero Jurčević i mladomisnik Ivan Devčić. U 21,30 sati Euharistijsko klanjanje u svetištu predvodio je generalni vikar Marinko Miličević. Hodočasnici su pristizali s raznih strana. Mnogi su došli pješice iz Otočca, Gospića, Perušića, Korenice, Slunja...

tekst: s. Robertina Medven

foto: IKA (preuzeto)