Nedelja, 15. 8. 2021.

BDIJENJE U SVETIŠTU MAJKE BOŽJE U KRASNU

Proslava svetkovine Velike Gospe u svetištu Majke Božje u Krasnu započela je 14. kolovoza 2021. pozdravom hodočasnicima i pokorničkim bogoslužjem koje je u 18 sati predvodio mons. Tomislav Šporčić, dekan otočki i župnik u Otočcu.

Slijedila  je  pobožnost Križnog puta koju je predvodio vlč. Ivica Miškulin, župnik u Ličkom Lešću a tekstove su čitali vjernici iz Ličkog Lešća.

Nakon toga bila je, iz epidemioloških razloga, kratka procesija u kojoj su djevojke i dečki u narodnim nošnjama nosili kip Gospin, a uključili su se, uz riječkog nadbiskupa i metropolitu, domaćeg sina Ivana Devčića, samo svećenici:  Marinko Miličević, Tomislav Šporčić, Mile Čančar, Richard Pavlić, Pero Zeba, Jure Ladišić, Mile Rajković,  nadbiskupov nećak Ivan Devčić, Andrija Kekić, Pere Jurčević i domaći župnik Stjepan Zeba.

Misu je u 20 sati predvodio preč. dr. Richard Pavlić, senjski župnik u zajedništvu sa spomenutim svećenicima i održao propovijed.

Pjevanje je predvodio i glazbom pratio, Ivan Prpić Špika, senjski katedralni zborovođa.

Nakon mise euharistijsko klanjanje predvodio je mons. Marinko Miličević, generalni vikar gospićko-senjske biskupije.

Okupio se veliki broj hodočasnika koji su pristigli i pristizali, mnogi pješice, iz Gospića, Otočca, Senja, Perušića Kosinja, Korenice, Slunja…

tekst: s. Robertina Medven

foto: Ivan Bižanović