Srijeda, 14. 8. 2024.

Bdijenje uoči Velike Gospe u Svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama

Večeras je u Svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama svečano proslavljeno bdijenje uoči blagdana Velike Gospe. Mnoštvo okupljenih vjernika započelo je večer molitvom krunice i sakramentom ispovijedi, čime su se duhovno pripravili za misno slavlje. Nakon toga, slijedila je procesija koja je krenula od Vatrogasnog doma DVD-a Oštarija do crkve.

Misu bdijenja predvodio je dijecezanski upravitelj Gospićko - senjske biskupije, vlč. Richard Pavlić. Slavlju su kocelebrirali ostali svećenici ogulinskog dekanata vlč. Bruno Lovaković, vlč. Stankom Smiljanić, vlč. Mario Kralj, vlč. Josip Štefančić, vlč. Nikola Prša, fra Mirko Gregorev, prof. Ivan Stošić iz Rijeke te vlč. Mario Vazgeč, čuvar Oštarskog svetišta. Za vrijeme cijelog misnog slavlja vjernike su ispovijedali vlč. Željko Kuten, vlč. Željko Blagus i vlč. Mirko kralj.

U svojoj nadahnutoj propovijedi, vlč. Pavlić objasnio je kako u molitvi litanija Blaženu Djevicu Mariju nazivamo “Škrinjo zavjetna” jer je ona znak saveza između Boga i ljudi, veza između Neba i Zemlje. Naglasio je kako trebamo slijediti Marijin primjer. Blagdan Velike Gospe izvrsno je vrijeme za odabrati put svetosti, a na tom putu svetosti pomaže nam pobožno slušanje Riječi i razmatranje, ispovijed i utjecaj u Marijin zagovor i Božje milosrđe.

Bdijenje je završilo blagoslovom, a vjernici su u molitvi i sabranosti ostali pred kipom Gospe, izražavajući svoju pobožnost i zahvalnost.

Blagdan Velike Gospe nastavit će se svetim misama sutra, 15. kolovoza, u 7:00 koju će predvoditi vlč. Nikola Prša, župnik u Ogulinu, zatim u 9:00 koju predvodi vlč. Mario Kralj, župnik u Generalskom stolu. Svečanu misu s procesijom od Vatrogasnog doma DVD-a Oštarije u 11:00 predvodit će vlč. Mile Šajfar, župnik u Perušiću, a večernju u 18:00 prevodi vlč. Mario Vazgeč, čuvar svetišta Gospe od Čudesa.

Vijest preuzeta sa stranice; https://www.facebook.com/GospaOdCudesa