Bilten svetišta Krasno

Srijeda, 10. 8. 2005.

U odbor su ušli generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mons. mr. Tomislav Šporčić, upravitelj svetišta u Krasnom Nikola Komušanac, dekan otočki i župnik Brinja Jure Tutek, župnik i dekan senjski preč. Mile čančar i ekonom biskupije Nikola Turkalj. Oni su po prvi puta izdali i Bilten Svetišta Gospe od Krasna kojim se želi hodočasnicima što je moguće bolje približiti ovo svetište, dati program proslave kao i istaknuti najznačajnije trenutke iz njegove prošlosti. U uvodnom dijelu bilten donosi tri posebna vida pod kojima se želi razmišljati uoči ovogodišnjeg hodočašća. To je solidarnost s braćom s kojom se putuje do cilja odnosno susreta s Gospodinom, to je zatim posebna pažnja i radost s kojom se na hodočašću sudjeluje u euharistiji te konačno podsjećanje da su hodočašća šatori sastanka za pomirenje s Bogom odnosno marijanska svetišta su mjesta sastanka s Gospodinovom Majkom. Uz detaljni prikaz trodnevne priprave i samog blagdana, bilten donosi značajne podatke i zabilješke iz povijesti svetišta na Krasnom.

Zvonko Ranogajec