Biskup Bogović blagoslovio obnovljene orgulje u Ogulinu
Nakon višegodišnjeg truda bivših župnika, koji su neumorno pripremali dokumentaciju, uporno kontaktirali sa stručnjacima, prešlo se početkom proljeća na uređenje naših orgulja. Posao je priveden kraju prošlog tjedna a za uspješan početak i završetak radova najzaslužniji je mladić Željko Marčac.
Zatim je o značenju orgulja u liturgiji govorio vlč. mr. Saša Ilijić, predstojnik ureda za crkvenu glazbu Krčke biskupije i postulator za proglašenje blaženim sluge Božjega biskupa Antuna Mahnića. Mr. Ilijić je istaknuo da orgulje nisu u početku bile niti crkveni instrument niti europskog podrijetla, već korijene vuku iz Kine i Japana. Grci i Rimljani su ga koristili kao svjetovni instrument a prva crkva im se dugo opirala. No u 98. stoljeću orgulje ulaze u Crkvu i to samo zapadnu, jer ih istočna nije nikada uvela u svoju liturgiju. Orgulje su danas kralj instrumenata koje zamjenjuju simfonijski orkestra sa 100 svirača. Svojom bojom, opstojnošću, jačinom i tišinom prate pjevanje i molitvu te orasopoložuju duše da se mole i prinesu Kristu. One nisu namijenjene da u crkvama budu muzejski eksponat već da se koriste i tako najmanje propadaju, zaključio je mr. Ilijić.
U nastavku je biskup Bogović izrekao blagslovnu molitvu i blagoslovio orgulje, nakon čega je nazočio orguljskom koncertu maestra Josipa Magdića, Ogulinca koji je djelovao kao sveučilišni nastavnik na Glazbenim akademijama u Ljubljani, Sarajevu i Zagrebu do umirovljenja. Izveo je djela hrvatskih skladatelja Ivana pl. Zajca, Franje Bosanca, Julija Bajamontija, Fortunata Pintarića, Lovre Županovića i vlastite skladbe nastale za vrijeme boravka u okupiranom Sarajevu 1993. godine i kasnije.