Javno priznanje grada Ogulina fra Marijanu Jelušiću

Petak, 13. 9. 2013.

Fra Marijan Jelušić rođen je 1. siječnja 1957. godine u Kloštru Podravskom a član je provincije Franjevaca trećoredaca glagoljaša. Službovao je u nizu župa a od 2001. godine postao je prvi župnik nove ogulinske župe bl. A. Stepinca osnovane 28. listopada. Službu je odgovorno obnašao 12 godina. U tom razdoblju započeo je 2004. godine gradnju župne crkve, samostana i pastoralnog centra u Kučinić Selu, a već 2009. godine počela su bogoslužja u novoj crkvi sagrađenoj uz pomoć donatora Vinka Maraća, gospićko-senjske biskupije i grada Ogulina. Osim toga fra Marijan bio je gvardijan samostana sv. Vinka Paulskog u Ogulinu kao i vojni kapelan u vojarni sv. Petra i Pavla u Ogulinu. Fra Marijan je zahvalio na kraju dodjele priznanja u ime svih 6 dobitnika riječima da je to znak pažnje prema malenom čovjeku i poruka da svi budemo u svom radu, duhovnom i svjetovnom što savjesniji.

Jedan od ostalih dobitnika bio je i Tomo Blašković koga je grad nagradio za pola stoljeća predanog rada i djelovanja u životu crkve, koliko u pjevačkom zboru kao i drugim dužnostima u župi. Nagrada je uručena vjernom pastoralnom suradniku u Godini vjere, kao je istaknuto u obrazloženju.