Biskup Bogović posvetio oltar obnovljene katedrale Navještenja BDM u Gospiću

Utorak, 22. 7. 2014.

Danas slavimo trostruki blagdan, sv. Marije Magdalene, grada Gospića kao i posvete crkve a poruka je da u svemu tome ima kompatibilnosti, istaknuo je na početku biskup Bogović te pojasnio ulogu Marije Magdalene koja je pomazavši Isusa mirisnim uljem dala mu ono najvrijednije što je imala. I mi smo danas došli sa svetom krizmom za posvetu oltara koji je simbol Isusa Krista pri čemu je vidljivo međusobno darivanje. Kao Marija Magdalena pronalazimo dobrotu oko sebe i pronalazimo uporište u dobru, jer je to logika rasta, a ne gledati oko sebe samo loše, jer to vodi zlu. Marija Magdalena ponajbolji nam je primjer predavanja dobru a Isus osjeća da smo mi remek djelo božje stvaralačke dobrote pa nam se predaje na oltaru u prilikama kruha i vina. Slijedila je pohrana dragocjenosti bl. A. Stepinca, pomazanje i kađenje oltara , prinos darova i potpis povelje koju su potpisali biskup Bogović, župnik i dekan gospićki mons. Mile Čančar i gradonačelnik Gospića Petar Krmpotić. Na kraju je u ime prezbiterijata biskupije generalni vikar biskupije mons. Tomislav Šporčić prenio biskup čestitke povodom 50 godina svećeništva i 15 godina biskupstva te mu uručio poklon, kalež.

gs-posveta-oltara-sv-marija-magdalenags-posveta-oltara2