Biskup Bogović primio đakone Splitske franjevačke provincije.

Utorak, 20. 11. 2007.

đakoni su se zanimali za brojnost i stanje klera i katolika u biskupiji, međunacionalne odnose, raspoloženje pred parlamentarne izbore i projekt izgradnje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.Nakon Ordinarijata razgledali su gospićku katedralu, te se upoznali s poviješću i današnjicom grada Gospića. U župnom dvoru ih je primio župnik i dekan vlč. Antun Luketić i prenio svoja iskustva u radu s katoličkim udrugama i posebnostima pastorala u Gospiću (vojarna, bolnica, starački dom, doseljeno stanovništvo…).    đakoni, fra Filip Mimica, fra Tino Labrović, fra Mijo šabić, fra Ivan čikara i fra Damir ćiro čikara, za koje se nadamo da koji od njih možda danas-sutra biti na službi u Lici, svoj boravak u Gračacu završavaju u petak.