Biskup Bogović primio seminariste sa Sveučilišta u Zurichu

Nedelja, 8. 7. 2007.

Studenti borave tjedan dana u Hrvatskoj. Ispunjavajući svoj opsežni program do sada su posjetili Spomen park u Jasenovcu, židovsko groblje u Vukovaru, Jadovno, partizanski spomenik na Udbini i još nekoliko mjesta. Nisu pokazali poseban interes za stradanje Hrvata nakon Drugog svjetskog rata, niti za Domovinski rat, osim pod vidom nekolicine zapuštenih partizanskih spomenika. Posebno ih je zanimalo može li katolička Crkva apelirati da se ti spomenici obnove, te su zamolili biskupa da se založi za to. Iako im je biskup u jedan i pol satnom razgovoru tumačio osnovnu poruku zajedništva i odsutnosti bilo kakvog revanšizma u Crkvi hrvatskih mučenika, te da taj projekt podržavaju sve vodeće hrvatske institucije, studenti su ostali kod svojih, oprečnih, stavova. Pomirljiviji su predlagali da se na Udbini izgradi multikonfesionalna crkva. Zanimljivo je spomenuti da, osim njih troje, ostali nisu trebali prijevod na njemački jezik.