Biskup Jezerinac predvodio Stepinčevo u Ogulinu

Nedelja, 12. 2. 2006.

Misno slavlje s biskupom Jezerincem u župi ogulin 2.

Središnja tema obraćanja biskup Jezerinca je bila prezentiranje ostavštine bl. Alojzija Stepinca koju je sažeo u pet poruka. Živjevši u vremenu agresivnog bezboštva, bl. Alojzije Stepinac ostavio nam je vjeru u Boga kao svoju glavnu poruku. Vjernost Svetom Ocu i Apostolskoj stolici bila je glavna konstanta njegovog mučeništva, a nikada nije propustio istaknuti pobožnost prema Majci Božjoj ali i svim majkama koje su rodile i odgojile brojne kršćane bez kojih ne bi bilo današnje Hrvatske. Bratska ljubav ali i ljubav prema neprijatelju još je jedna važna poruka blaženog Alojzija Stepinca kao i pronalaženje smisla kršćanskog života u molitvi, istaknuo je u svojoj homiliji vojni biskup Juraj Jezerinac, dok je župnik fra Marijan Jelušić poželio da se naredni župni zbor održi u novoj crkvi bl. A. Stepinca koja je već pod krovom.

Nakon mise ispred Društvenog doma u Sabljak Selu kojem se privremeno održavaju bogoslužja i sav pastoralni život, po tradiciji je održan agape na kojem su domaće kolače i piće pripremili vrijedni župljani mlađe ogulinske župe.

Tekst Zvonko Ranogajec