Blagoslov kapelice u Gnojnicama

Ponedjeljak, 6. 8. 2007.

Upravo na tom mjestu mještani su sami projektirali i izgradili vrlo lijepu kapelu koja će obogatiti ovaj prostor. Uz biskupa koncelebrirala su još petorica svećenika. Ovaj događaj privukao je narod iz šire okolice tako da su se sami mještani iznenadili. Svojim dolaskom dali su podršku svima koji su se trudili da nikne ova kapela. Biskup je iznio povijesne podatke o ovom kraju što su ljudi slušali s velikim zanimanjem. Istakao je da ova kapela treba podsjećati na vertikalu koja nas povezuje s Bogom. Župnik vlč. Ante Trgovčević zahvalio je mnogim znanim i neznanim pojedincima koji su sebe ugradili u ovu kapelu. Nakon mise zaigralo je kolo kod kapele da bi se svi preselili na prostor uz prelijepu Koranu. Ovdje se narod nastavio veseliti. Zaigralo je kolo, zasvirale tambure. Biskup i svećenici s narodom su dijelili ovaj radosni trenutak. Dodajmo da je kapela posvećena Gospi Snježnoj čiji blagdan upravo danas slavi Crkva.

gnojnice