Blagoslov krstionice i svetohraništa uz Stepinčevo

Nedelja, 7. 2. 2016.

Stepinčevo i Dan života koji danas slavimo simbolički suobličuje pobjeda života nad smrću, istaknuo je u svojoj propovjedi biskup Bogović istaknuvši da je naš blaženik štitio svakog čovjeka neovisno o naciji i vjeri. Stepinac je u tom smislu primjer kojeg treba slijediti, a Dan života je poziv svima nama kršćanima da ostvarimo sliku Božju po uzoru na blaženika. Nakon što je simbolički pojasnio značaj oltara, krstionice i svetohraništa koja je blagoslovio, biskup je govoreći o teškim vremenima svećeničkog djelovanja blaženog Alojzija Stepinca istaknuo da je cijelog svog života zahvaljujući nebeskoj hrani i vjeri imao snagu te ostao uspravan kao čovjek i vjernik. Nije stoga neobično da ga je papa Ivan Pavao II beatificirao a papa Benedikt XVI je želio posjetiti njegov grob. Nakon što je Stepinčev život od 1945.-1991. bio podložan zavjerama laži, laž o njemu i dalje djeluje. Dobronamjerno pribavimo jasne dokaze za istinu i ne bojmo se, zaključio je svoju propovijed biskup Bogović.
Misu je glazbom animirao veliki župni zbor uz orguljsku pratnju Sanija Francetića, a uz više stotina vjernika u prepunoj crkvi bl. A. Stepinca misi su nazočili ogulinski gradonačelnik Jure Turković sa zamjenicima Tonom Radočajem i Željkom Stipetićem, predsjednikom gradskog vijeća Milanom Sabljakom kao i predstavnicima brojnih braniteljskih udruga.

og stepincevo1og stepincevo