Blagoslovljena zvona za novu crkvu u Ogulinu

Nedelja, 30. 9. 2007.

Misa je održana u Domu mjesnog odbora Sabljak selo u Salopek selu a uz brojne vjernike misi su nazočili gradonačelnik Ogulina Nikola Magdić, zamjenik gradonačelnika Tone Radočaj kao i čelnici mjesnog odbora. Mons. šporčić koji je misno slavlje i blagoslov predvodio u ime odsutnog biskupa Bogovića je izrazio zadovoljstvo zbog oživljavanja nove župe čemu će doprinijeti i završetak nove crkve, samostana i pastoralnog centra. U homiliji temeljenoj na nedjeljnom čitanju o Lazaru i bogatašu, poručio je vjernicima da koriste svaku priliku da pomognu bližnjemu, ne samo materijalne siromahe, već da se ima vremena za razgovor s bližnjima, bračnim sudrugom, djetetom. Upravoi su zvona simbolički važna u u stvaranju nedjeljnog zajedništva kršćanske zajednice i obitelji.

Nakon mise vjernici su u procesiji došli do obližnje velebnme crkve čija gradnja je pri kraju i čiji temeljni kamen je posvetio papa Ivan Pavao II u Rijeci 2003. godine zajedno s kamenima temeljcima za Crkvu hrvatskih mučenika na Udbini i crkvu na Plitvicama. Gradnja crkve u mlađoj ogulinskoj župi čije gradilište je posvetio biskup Bogović 2004. godine je ponajviše odmakla. Blagoslivljajući zvona mons. Tomislav šporčić je poželio da nova zvona budu znak zajedništva kršćanskog puka s tri susjedne župe u Zagorju, Oštarijama i Ogulinu u kojima će se njihova zvonjava čuti i činiti duhovni suzvuk podneblja s divnbom prirodom jezera Sabljaka, poručio je tijekom obreda blagoslova triju zvona ukupno teških 1,5 tonu mons. Tomislav šporčić.