Duhovne vježbe za vjeroučitelje laike

Ponedjeljak, 19. 11. 2007.

Dr. Nikić obradio je više tema o odnosu duhovnosti novih religijskih smjerova. Posljednjega dana duhovnih vježbi koje su ujedno bile i drugo ovogodišnje stručno vijeće vjeroučitelja, Krasno je posjetio i gospićko-senjski biskup Mile Bogović s tajnicom Katehetskog ureda s. Robertinom Medven. Na misi koju je predvodio u crkvi Gospe od Krasna biskup je vjeroučitelje pozvao da se spomenu pada Vukovara i zle dionice tog grada kao i škabrnje, Slunja, široke Kule, Saborskog i drugih mjesta. Možemo li otkriti nešto vrijedno što možemo podržati za budućnost, zapitao se biskup te poručio da je to Stvoritelj. Vječnost nije u stvorenome nego u Stvoritelju, a da bi vječnost ušla u nas, treba se povezati s vječnim. Upravo se Crkva okuplja oko Krista pa tako i vi vjeroučitelji širite takav duh da je sveto ne biti napadač nego branitelj i spasitelj. Pozvani ste da budete graditelji zajedništva i da se opredijelite za dobro.Nakon mise održan je završni dio duhovnih vježbi gdje su vjeroučitelji postavljali pitanja, na koja su odgovarali dr. Nikić i biskup Bogović. Odgovarajući na pitanje o skorim izborima, biskup Bogović preporučio je proglas biskupa, te napomenuo kako bi dugoročno bilo potrebno školovati katolike za politiku.