Gospićki branitelji pomažu Kosinjskim žiteljima

Nedelja, 24. 1. 2010.

Dok se Caritas i Crveni križ brinu za prikupljanje hrane poplavljenim Kosinjanima, senzibilizirani pojedinci uvidjevši potrebe stradalnika organizirali su se u prikupljanju sijena za stoku. Umirovljeni branitelji i član župnog pastoralnog vijeća župe Gospić Nikola Grgurić Sokol i Josip Fadljević Vrića iz Kosinjskog Bakovca te Ivica Prpić Bartul iz Smiljana prikupili su 120 visokotlačnih bala sijena koje je donirao aktivni pripadnik Hrvatske vojske Pajo Uzelac Grgin iz Bužima i Josip Župan Ivulj iz Pazariške u Gospiću. Sijeno su otpremili u naselje Jugoviće u Donjem Kosinju. Dragovljci humatiraci ovim putem pozivaju ljude dobre volje, posebno hrvatske branitelje, koji mogu i žele pomoći sa sijenom ili žitom poplavljene Kosinjane, da nazovu Nikolu Grgurića Sokola na mobitel 098 – 598 – 475 kao bi se dogovorili oko detalja preuzimanja stočne hrane i transporta do kosinjskih stočara kojima je ta hrana za brojna stada ovaca i goveda više nego neophodna.