HK misija iz Berna u posjetu Crkvi hrvatskih mučenika

Nedelja, 26. 7. 2015.

Uz domaće župljane okupilo se stotinjak hodočasnika na župnoj misi u 10 sati koju je predvodio fra Gojko Zovko u koncelebraciji čuvara svetišta mons. Tomislava Rogića. Liturgijsko pjevanje uljepšao je muški zbor Corus cantorus. Fra Gojko je u propovijedi pretočio evanđelje u današnje vrijeme i pozvao vjernike da žive evanđelje, da žive istinoljubivost i darežljivost na koju nas Isus poziva. Približio je evanđeosku poruku kroz aktualnih 10 zapovijedi za Hrvatski narod u današnjem vremenu po kojima možemo doći u bolje sutra, ali i u blaženu vječnost. Na koncu mise fra Gojko je čuvaru svetišta uručio potvrdu o donaciji 40.000 kuna prikupljenih u HKM Bern. Župnik Tomislav zahvalio se fra Gojku i okupljenim vjernicima iz Berna na vrijednoj donaciji, a kao uspomenu fra Gojku uručio mali kipić sv. Ivana Pavla II. koji stoji na trgu pred crkvom.
Nakon mise hodočasnici su razgledali svetište, autor reljefa umjetnik Kuzma Kovačić protumačio je hodočasnicima značenje reljefa koji se upravo dovršava. Potom su u kripti svetišta pogledali kratki dokumentarni film „Od doseljenja Hrvata do izgradnje Crkve hrvatskih mučenika“. Uz tumačenje čuvara svetišta obišli su Spomen park i muzej, a potom nastavili ugodno druženje uz ručak u restoranu Robert na Udbini. Prekrasno vrijeme, ugodan ljetni dan, potekla je i pjesma. Sve je to doprinijelo punini radosnog doživljaja kojeg hodočasnici nisu krili, obećavajući na odlasku ponovno navraćanje u Crkvu hrvatskih mučenika.

BernCHM4BernCHMBernCHM3