Jesenska sjednica Prezbiterskog vijeća

Ponedjeljak, 21. 9. 2015.

U poslijepodnevnom dijelu sjednice predstojnici odnosno voditelji biskupijskih ureda vijećnicima su predočili izvješća i planove za novo razdoblje, a to su kancelarija (vlč. Marinko Miličević), Katehetski ured i Župna kateheza (vlč. Nikola Turkalj) ter Crkva hrvatskih mučenika na Udbini (mons. Rogić). Slijedila su izvješća i planovi za iduću godinu koje su iznijeli voditelji pojedinih povjerenstava: za pastoral mladeži (vlč. Josip Šimatović), za duhovna zvanja (vlč. Miličević), za ministrante (don Anđelko Kaćunko), za susrete pjevačkih zborova (mons. Čančar), za župna pastoralna vijeća (mons. Šporčić), za misije (vlč. Ivica Miloš), za medije (mons. Mile Pecić) ter za pastoral Roma (vlč. Josip Štefančić). Nakon većine izvještaja slijedila je rasprava. Biskup Bogović zaključio je sjednicu poticajem na još zauzetiji rad svih članova Vijeća ter apelirao da se posebno na dekanatskoj razini poradi na animaciji župljana, kako bi se u Godini milosrđa vjernici cijele biskupije u što većem broju okupljali za zajedničkim susretima.