Kardinal Puljić u Ogulinu

Nedelja, 16. 9. 2007.

Predvoditelja slavlja pozdravio je ogulinski župnik mr. Tomislav Rogić, dok je kardinal Puljić iznio na veliku radost vidjevši koliko Ogulinci daruju svoja srca i duše svom gradu a brojna mladež govori da ovaj grad ima dobru budućnost. Govoreći o otajstvu križa kardinal Puljić je citirao sv. Bonaventuru koji je najveću mudrost života iščitao iz križa. Hrvatima je poručio da čitaju o križu ne samo pameću nego i srcem, pa će se shvatiti njegovu poruku: »On je najbolji lijek protiv otrova grijeha koji truje ljudsko srce. Križ kojeg mi često nosimo, ne čitamo dovoljno. Probudimo svijest da smo uvidjeli da nas Bog voli,» poručio je kardinal Puljić te ukazao na značaj žrtve, bez koje se ne može spoznati veličina darivanja. Rat s grijehom dobiti će se samo, ako uz ljubav ima i žrtve. Križ nas isto tako uči slobodi vjere Božje, on je znak našeg identiteta da smo Kristovi. Tada smo otkupljeni i spašeni, zaključio je kardinal. U nastavku je od gradonačelnika Ogulina Nikole Magdića dobio na poklon umjetničku sliku s motivom crkve sv. Križa. Župnik i dekan Ogulinski mr. Tomislav Rogić zahvalio je gradu Ogulinu na dobroj suradnji i stalnom praćenju župe u zahtjevnim graditeljsko-restauratorskim zahvatima na brojnim crkvama i kapelama u župi. Crkveni velikodostojnici u nastavku su nazočili svečanoj sjednici gradskog vijeća grada Ogulina u društvu brojnih ministara, saborskih zastupnika, gradonačelnika i načelnika.