KARLOBAG: Osnovan odred skauta Sveti Karlo Boromejski

Ponedjeljak, 23. 11. 2009.

njegova zamjenica bit će učiteljica Verica Jelinić, za rizničara je izabran zamjenik predsjednika načelnika Općine Karlobag Boris Smojver, a vođa skautskog odreda i tajnik, bit će Nenad Tuškan, dok je za duhovnika izabran pater Stjepan Bergovec. Udruga će djelovati u Kralobagu a sastajati će se upravo u samostanskim prostorijama, ua predviđenom programu mladi će, pogotovo kad se ove organizacije, osnuju i drugdje na terenu Ličko-senjske županije, svoju djelatnost širiti, povezivajući se i s drugim skautima u Hrvatskoj, ali izvan nje.

Inače, u Kapucinskom samostanu u Karlobagu sastao se Inicijativni odbor za osnivanje katoličkih skauta prije desetak dana. U odbor su ušli župnik Antun Luketić iz Gospića, Joso Živković, ravnatelj Centra 112, Vlado Dasović, Boris Smojver, zamjenik načelnika Općine, ravnatelj škole Mladen Kukina,Verica Jelinić, Dragan Zuanović i ispred župe fra Stjepan Bergovec.