Misa na dan bolesnika

Petak, 10. 2. 2006.

Misi su uz ostale nazočili vlč. Ante Luketić dekan i župnik gospićki, u ime Županije ličko-senjske prof. Branimir Šimunić i u ime grada Gospića gđa. Lidija Milković, u ime Katoličkog liječničkog društva gđa. Dr. Marija Ilijevski, u ime Katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara gđa. Ruža Uremović, te izaslanici ostalih katoličkih udruga grada Gospića.
U svojoj propovijedi preuzvišeni otac Biskup je uočio patnju kao jednu od stepenica rasta u čovještvu i kršćanstvu, a budući da su liječnici i medicinske sestre po samoj naravi svoga posla usmjereni na ljudsku patnju i to tako da čovjeku u toj patnji pomognu ili ga nauče kako se s njom nositi, zaželio im je da se još više ugledaju u Krista liječnika i nastave svim ljudima činiti dobro kroz stečeno zvanje i obrazovanje.